Objem sázek na hokejovém MS dosáhl rekordně přes dvě miliardy korun

foto Mistrovství světa v hokeji, finále, Finsko - Kanada, 29. května 2022, Tampere. Vlajky tří medailových zemí. Zleva kanadská, finská a česká.

Praha - Objem sázek na skončeném mistrovství světa v hokeji se u domácích sázkových kanceláří dostal rekordně přes dvě miliardy korun, a překonal tak 1,8 miliardy z roku 2019. Zájmu sázkařů pomohla cesta českého výběru ve Finsku za bronzem. Na šampionátu se více dařilo favoritům, proto sázkové společnosti prohrávaly. Nejvyšší čistou výhrou bylo 635.000 korun.

Objem sázek u Tipsportu, Fortuny a Chance dosáhl 1,995 miliardy korun. Podle odhadů patří těmto firmám přes 90 procent trhu. Ostatní společnosti objem sázek většinou nezveřejňují, dá se ale předpokládat, že celkové sázky v Česku přesáhly zhruba dvě miliardy.

Dosavadním rekordem byly sázky z hokejového mistrovství světa na Slovensku v roce 2019, kdy dosáhly 1,8 miliardy korun. Celkově rekordní událostí bylo fotbalové MS v roce 2018 v Rusku s objemem 2,5 miliardy korun.

"Mistrovství překonalo rekordní hodnoty minulých šampionátů a bylo to hodně kvůli českému národnímu týmu, který byl ve hře do posledního dne, a vzhledem k účasti hvězd z NHL si fanoušci zápasy nenechali ujít. Sledovanost sportu a sázky jsou spojené nádoby," uvedla společnosti Tipsport, u které sázkaři vsadili celkem 1,15 miliardy Kč.

"Důvodem je jednoznačně postup českého týmu do bojů o medaile, který výrazně zvyšuje atraktivitu posledního hracího víkendu a zároveň medailové očekávání, které se nakonec naplnilo," dodala sázková kancelář Fortuna. Celkově náběry u ní vystoupaly na 625 milionů korun, což je o zhruba deset procent více, než na loňském šampionátu v Lotyšsku.

Zlato získalo Finsko před obhájci z Kanady a Češi brali bronz. Stupně vítězů tak obsadili sázkoví favorité a i v jednotlivých zápasech měli převážně navrch. "I když prohrávali, zápas většinou otočili. Mistrovství tak bylo z pohledu zisku spíše méně úspěšné," uvedl Tipsport. "Na souboj USA s Českem o bronz si sázkaři vsadili za 8,5 milionu, přičemž nás přehráli o 1,8 milionu korun," uvedla příklad Markéta Světlíková, mluvčí Chance, která přijala náběry za 220 milionů korun.

Největší výhra činila 879 tisíc korun ze sázky za 300 tisíc korun, že v 1. třetině zápasu Kazachstánu s Německem padne dva a více gólu. Čistá výhra tak byla 579 tisíc. Nejvyšší čistou výhru bylo 635 tisíc korun z vkladu 250 tisíc korun u Fortuny na výhry USA nad Lotyšskem, Slovenska nad Francií a Kanady nad Německem.

Nejvyšší sázkou bylo 700 tisíc korun u Tipsportu na výhru Česka nad Velkou Británií, ale zisk z vsazené částky byl při kurzu 1,02:1 jen 14 tisíc korun. U Fortuny si sázkař vsadil půl milionu na výhru Slovenska nad Francií a čistá výhra činila 210 tisíc korun.

Nadprůměrné vklady sázkařů zaznamenala i společnost Sazkabet. "Příjem sázek překonal například letošní hokejový turnaj na olympijských hrách v Pekingu," uvedla Veronika Diamantová, tisková mluvčí Sazky. "V zápase o bronz i za nepříznivého stavu 1:3 téměř 60 procent sázejících věřilo ve vítězství našich hokejistů a výhra 8:4 byla tedy pro Sazkabet ztrátová. Naopak zisk přineslo finále, ve kterém pouze deset procent sázejících trefilo remízu v základní hrací době," uvedla.

Už tradičně se hodně tipovalo i tzv. live. Například v duelu o 3. místo sázkaři věřili v obrat Čechů. "A výrazně nás porazili, vyhráli kolem deseti milionů korun," uvedl Tipsport.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď