Obec Poříčí u Litomyšle zvítězila v evropské soutěži péče o zeleň

foto Obec Poříčí u Litomyšle získala zlatou medaili za péči o veřejné prostranství a zeleň v evropské soutěži Entente Florale (Kvetoucí sídla). Na snímku z 25. září 2018 jsou záhony u místního obecního úřadu a pošty.

Poříčí (Svitavsko) - Obec Poříčí u Litomyšle si odnesla zlatou medaili za péči o veřejné prostranství a zeleň v evropské soutěži Entente Florale (Kvetoucí sídla). Cenu převzala v irském městě Tullamore, do finále se dostalo celkem 12 obcí z celé Evropy. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí pardubického hejtmanství Dominik Barták.

"Zisk zlaté medaile je však naprosto výjimečnou událostí pro celou Českou republiku. Věřím, že i to bude motivací pro další obce z našeho kraje, aby v příštím roce podaly přihlášku do krajské vesnice roku," uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD). Zájem o účast v soutěži Vesnice roku se letos výrazně snížil. V Pardubickém kraji se přihlásilo 15 obcí, o 12 méně než rok předtím. Vítězem se stala Pustá Kamenice na Svitavsku.

Obec Poříčí u Litomyšle získala zlatou medaili za péči o veřejné prostranství a zeleň v evropské soutěži Entente Florale (Kvetoucí sídla). Na snímku z 25. září 2018 je zeleň u obytných domů. Soutěž Kvetoucí sídla pořádá Evropská asociace pro zahradní a krajinářskou tvorbu se sídlem v Bruselu. Mezinárodní odborná porota posuzuje celkový vzhled obce, její zapojení do krajiny, kvalitu bydlení, ekologii, komunikaci radnice s lidmi i aktivní přístup obyvatel k utváření vlastního životního prostředí.

Účast Poříčí v soutěži Entente Florale umožnil příspěvek Pardubického kraje ve výši 200.000 korun. Peníze sloužily na samotnou účast v Irsku, ale také na náklady spojené s prezentací a organizací příprav. Poříčí také dostalo Medaili hejtmana Pardubického kraje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 21°C

Celá předpověď