Obchodníkem roku je řetězec dm drogerie markt, cenu veřejnosti vyhrál Lidl

foto Drogerie dm.

Praha - Absolutním vítězem soutěže Mastercard Obchodník roku 2022 se stala síť drogerií dm drogerie markt. Firma se zároveň umístila na první příčce v kategorii drogerií a parfumerií. E-shopem roku je prodejce potřeb pro domácí zvířata Zoohit.cz. Cenu veřejnosti získal obchodní řetězec Lidl. Výsledky jubilejního 20. ročníku ocenění dnes vyhlásila společnost Mastercard.

Výherci jednotlivých kategorií i absolutní vítěz byli vybráni na základě reprezentativního průzkumu. Ten zohledňoval pozici daného obchodníka na trhu a důvěru zákazníků.

Celkově nejlepšího skóre dosáhla společnost dm drogerie markt. Ta se v posledních letech vždy držela mezi třemi nejlépe hodnocenými, ale prvenství jí dosud těsně unikalo. Druhé místo obsadila loni vítězná síť lékáren Dr. Max a na třetí skončil nábytkářský řetězec IKEA.

Kromě absolutních vítězů organizátoři vyhlásili rovněž vítěze jednotlivých sortimentních kategorií. Cenu Mastercard Obchodník roku s potravinami získala společnost Lidl Česká republika. Mezi prodejci oděvů si nejlépe vedl e-shop Zalando a ocenění určené pro obchodníka s obuví dostala společnost Deichmann.

Mezi obchodníky se sportovními oděvy a potřebami zvítězil řetězec Decathlon. V kategorii obchodů pro dům, zahradu a chovatele vyhrálo OBI. Nejlepším obchodníkem s nábytkem a bytovými doplňky je podle pořadatelů soutěže společnost IKEA Česká republika, především díky nejlepším výsledkům v parametru zapamatovatelnosti.

E-shop Alza.cz zvítězil mezi obchodníky s elektrem a elektronikou, zatímco ocenění v kategorii knihkupců vybojovala společnost Knihy Dobrovský. Titul Mastercard Obchodník roku s hračkami obdržela firma Megahracky.cz. Lékárnou roku byl vyhlášen řetězec Dr. Max a prvenství v kategorii čerpacích stanic s prodejnou získala společnost Orlen Benzina. E-shopem roku se stal internetový prodejce potřeb pro domácí mazlíčky Zoohit.cz.

Cenu veřejnosti si vybojovala maloobchodní společnost Lidl Česká republika. Od lidí získala téměř 51.000 hlasů. Na druhém místě se s necelými 32.000 hlasy umístil Kaufland, kterému letos odborná porota navíc udělila titul Zodpovědný obchodník za největší energetické úspory.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď