Občané volají po udržitelnějším a zdravějším kontinentu

foto Účastníci třetího panelu evropských občanů na konferenci o budoucnosti Evropy

Změna klimatu, životní prostředí a zdraví budou v centru pozornosti jednání občanů v Natolinu (Varšava) ve dnech 7. až 9. ledna 2022. Specializovaný Evropský panel občanů uspořádá své třetí a poslední zasedání v hybridním formátu a dokončí svá doporučení pro Konferenci o budoucnosti Evropy.

Fotogalerie

Panel na téma „Změna klimatu, životní prostředí / Zdraví“ se týká dopadů změny klimatu, environmentálních otázek a nových výzev pro Evropskou unii v oblasti zdraví. Tato témata souvisejí také s cíli a strategiemi EU, jako jsou zemědělství, doprava a mobilita, energetika a přechod ke klimaticky neutrální společnosti, výzkum, systémy zdravotní péče, reakce na zdravotní krize, prevence a zdravý životní styl.

Zabývá se také misí programu Horizont Evropa, který má za cíl řešit některé z největších výzev našeho světa, jako je boj proti rakovině, přizpůsobování se změně klimatu, ochrana oceánů, život v zelenějších městech a zajištění zdraví půdy a dostatku potravin.

Předběžný další plán zasedání panelů a plenárního zasedání konference vypadá následovně:

  • 7. – 9. ledna 2022, panel 3 (změna klimatu, životní prostředí, zdraví), Varšava;
  • 16. ledna, panel 4 (EU ve světě, migrace), Maastricht;
  • 22. ledna – plenární zasedání konference, Štrasburk.

Konference o budoucnosti Evropy je procesem, jehož cílem je proměnit představy občanů o Evropě v závazky institucí EU, které se promítnou do praxe.

Doporučení občanských panelů a nápady, které lidé sdílejí na on-line platformě konference, budou tvořit základ pro diskuse na plenárních zasedáních konference, kde se občané setkávají se zástupci institucí EU, národních parlamentů, regionálních a místních orgánů a občanské společnosti.

Závěrečnou zprávu konference připraví výkonná rada, která zahrnuje členy Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise a také pozorovatele. Zpráva bude připravena v plné spolupráci s plénem a bude jím muset být schválena. Parlament, rada a komise pak na závěry zprávy navážou ve své činnosti.

Statistika (k 5. 1. 2022, 12:00):

Účastníci na platformě futureu.europa.eu

41.011

Celkový počet lidí zapojených do projektu

341.362

Počet nápadů

12.529

Počet komentářů

18.472

Počet souvisejících akcí

4.639

Podpora projektu

52.605

 

 Zdroj: CoFoE

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 25. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď