Občané dokončili doporučení pro udržitelnější a zdravější Evropu

foto Specializovaný evropský panel občanů uspořádal své třetí a poslední zasedání v hybridním formátu a přijal 51 doporučení.

Změna klimatu, životní prostředí a zdraví byly ústředními tématy jednání občanů v Natolinu (Varšava, Polsko), který se uskutečnil ve dnech 7. až 9. ledna 2022.

Fotogalerie

Specializovaný evropský panel občanů uspořádal své třetí a poslední zasedání v hybridním formátu a přijal 51 doporučení, která budou projednána na příští plenární konferenci o budoucnosti Evropy. Podrobnosti naleznete zde.

Panel na téma „Změna klimatu, životní prostředí / Zdraví“ se týká dopadů změny klimatu, environmentálních otázek a nových výzev pro Evropskou unii v oblasti zdraví. Tato témata souvisejí také s cíli a strategiemi EU, jako jsou zemědělství, doprava a mobilita, energetika a přechod ke klimaticky neutrální společnosti, výzkum, systémy zdravotní péče, reakce na zdravotní krize, prevence a zdravý životní styl.

Týkají se také misí v rámci programu Horizont Evropa, který má za cíl řešit některé z největších výzev našeho světa, jako je boj proti rakovině, přizpůsobování se změně klimatu, ochrana oceánů, život v zelenějších městech a zajištění zdraví půdy a dostatku potravin.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je sobota 20. srpna 2022

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď