Občané diskutovali o evropských hodnotách. Nyní je na programu klima a zdraví

foto Konference o budoucnosti Evropy (CoFoE)

Ve dnech 12.–14. listopadu se uskutečnilo druhé on-line zasedání Evropského panelu občanů, jehož cílem bylo diskutovat o tom, jak posílit práva a hodnoty nediskriminace, chránit demokracii a právní stát, reformovat EU, budovat evropskou identitu a posílit účast občanů v EU.

Tento víkend bude dalších 200 náhodně vybraných občanů on-line diskutovat o změně klimatu, životním prostředí a zdraví se zaměřením na lepší způsoby života, ochranu životního prostředí, udržitelnou společnost, odpovědnou výrobu a spotřebu, zdravotní péči pro všechny. 

Konference o budoucnosti Evropy (CoFoE)Panel na téma „Změna klimatu, životní prostředí / zdraví“ se týká dopadů změny klimatu, environmentálních otázek a nových výzev pro Evropskou unii v oblasti zdraví. Tyto okruhy souvisejí také s cíli a strategiemi EU, jako jsou zemědělství, doprava a mobilita, energetika a přechod ke klimaticky neutrální společnosti, výzkum, systémy zdravotní péče, reakce na zdravotní krize, prevence a zdravý životní styl a mise v rámci programu Horizont Evropa, jejichž cílem je vyřešit některé z největších výzev, kterým náš svět čelí, jako je boj proti rakovině, přizpůsobení se změně klimatu, ochrana oceánů, život v ekologičtějších městech a zajištění zdraví půdy a potravin. 

Všechny čtyři evropské panelové diskuse občanů se uskuteční ve třech kolech ve stejném celkovém období od podzimu 2021 do jara 2022. 

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď