O2 TV měla během fotbalu výpadek, některé aplikace byly přetíženy

foto Úvodní utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů: CFR Kluž - Slavia Praha, 20. srpna 2019 v Kluži. Zleva Lukáš Masopust ze Slavie a Mário Camora z Kluže.

Praha - Televize O2 TV měla v úterý večer během zápasu čtvrtého předkola fotbalové Ligy mistrů mezi rumunskou Kluží a pražskou Slavií výpadek. Výkonný ředitel stanice O2 TV Sport Marek Kindernay na twitteru napsal, že některé televizní aplikace byly v důsledku obrovského zájmu diváků přetíženy. Přesnou příčinu prověřujeme s našimi dodavateli, sdělila dnes ČTK Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení operátora O2. Zákazníci O2 TV dostanou podle ní jako kompenzaci poukaz na nákup v prodejnách O2.

Televize aktuálně mimo jiné nabízí nezávazné vyzkoušení balíčku O2 TV HBO a Sport Pack, který obsahuje také kanály, na nichž byl zápas vysílán. Za 30 dní užívaní služby stojí jednu korunu. Přihlášení do televize se podle ohlasů na sociálních sítích ale nedařilo i dalším uživatelům s nejrůznějšími předplacenými balíčky. "Potíže se vyskytly u těch diváků, kteří se přihlašovali k O2 TV přes aplikaci, web nebo OTT set-top box na poslední chvíli, tedy těsně před začátkem vysílání Studia Ligy mistrů nebo před začátkem samotného zápasu," oznámila Mikšovská.

"Kvůli velkému zájmu o sledování zápasu Slavie s Kluží je přihlašování momentálně přetížené, prosíme naše diváky o trpělivost. Děkujeme," uvedla krátce po zahájení zápasu na twitteru televize. Zákazníkům tak nebyly dostupné ani další televizní kanály. Během zápasu se podle internetových komentářů klientů O2 TV situace zlepšovala.

"Potíže s přihlášením se nedotkly těch zákazníků, kteří mají IPTV (šíření televize prostřednictvím IP protokolu přes počítačovou síť), nebo těch, kteří byli ke službě přihlášeni včas," sdělila Mikšovská. "Divákům proto doporučujeme, aby spuštění aplikace nenechávali na poslední chvíli. Rozumíme tomu, že diváci chtěli vidět utkání od prvního výkopu, nicméně právě rychle za sebou jdoucí opakované snahy o přihlášení pravděpodobně zahltily autentizační servery," doplnila.

Při větším zájmu lidí měla O2 TV problémy už dříve, například při derby Sparta - Slavia v březnu 2016. O2 TV podle Mikšovské chce do budoucna zabránit opakování podobného výpadku. "Situaci intenzivně řešíme s dodavateli všech platforem, na kterých O2 TV běží, abychom příští přenos mohli divákům nabídnout bez problémů," uvedla. "Všem zákazníkům O2 TV zároveň během následujících dvou dnů zašleme poukaz v hodnotě 500 Kč, který mohou využít v našich prodejnách na nákup libovolného zařízení nebo příslušenství k telefonům," dodala.

Pražané v úvodním utkání závěrečného 4. předkola zvítězili v Kluži 1:0. Odveta se hraje příští středu v Edenu. Slavia, která v minulé sezoně došla až do čtvrtfinále Evropské ligy, usiluje o svou druhou účast v základní skupině Ligy mistrů, hlavní fázi nejprestižnější klubové soutěže si dosud zahrála v roce 2007.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 15:00 29°C

Celá předpověď