O víkendu se ochladí a bude sněžit, na Moravě a ve Slezsku vydatněji

foto Sypač projíždí silnicí pokrytou rozbředlým sněhem mezi Želnavou a Bělou na Šumavě na Prachaticku, 6. prosince 2022.

Praha - O víkendu se v Česku ochladí. V neděli bude na většině území sněžit, na Moravě a ve Slezsku vydatněji. Mohou se tvořit sněhové jazyky a závěje. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Do Česka bude podle meteorologů nejprve proudit studený vzduch od severozápadu. "Postupně začne počasí u nás ovlivňovat další tlaková níže, která bude postupovat z jihozápadní Evropy přes Balkán nad Pobaltí a kolem které k nám bude proudit studený vzduchu od severu," uvedl ČHMÚ.

V pátek bude zataženo až oblačno, v Čechách zpočátku místy polojasno. Ojediněle může sněžit, na Moravě a ve Slezsku bude občas pršet. V polohách nad 500 metrů to bude déšť se sněhem a sněžení. Nejnižší noční teploty klesnou k minus třem, v Čechách až k minus šesti a při malé oblačnosti a sněhové pokrývce může být ještě o dva stupně chladněji. Přes den budou maximálně plus čtyři stupně.

V sobotu bude převážně zataženo, ojediněle bude sněžit. Na východě v polohách pod 400 metrů meteorologové předpovídají i mrznoucí déšť. Noční teploty se budou pohybovat mezi plus jedním a minus třemi, denní pak mezi minus jedním a plus třemi.

V neděli bude na většině území od jihovýchodu sněžit, na Moravě a ve Slezsku bude sněžení trvalejší a vydatnější. Podle meteorologů napadne do 15 centimetrů nové sněhové pokrývky, na východě až 30 centimetrů můžou se tvořit sněhové jazyky a závěje. Teploty v noci můžou klesnout k minus čtyřem, na západě až k minus šesti stupňům Celsia, přes den se budou pohybovat kolem nuly.

Chladné počasí se sněžením bude pokračovat i v příštím týdnu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

0°C

Dnes je pátek 27. ledna 2023

Očekáváme v 9:00 -1°C

Celá předpověď