O pavilon žen se postará společnost Cartier

foto

Pavilon žen, který bude součástí Všeobecné světové výstavy v japonské Ósace, dostal oficiální jméno. Stalo se na Mezinárodní den žen a název zní "Pavilon žen ve spolupráci s Cartierem“. Zároveň byl představen i základní koncept pavilonu.

O pojmenování pavilonu žen rozhodla společnost Richemont Japan Limited (Cartier Japan) ve spolupráci s japonskou vládou a Japonskou asociací pro světovou výstavu 2025. Snahou pavilonu je navrhnout lepší svět, kde jsou si všichni lidé rovni, vzájemně se respektují a mohou naplnit svůj potenciál pro „navržení společnosti budoucnosti pro naše životy“, jak zní ostatně motto celé výstavy. Pavilon bude postaven s využitím fasádních materiálů, jež našly uplatnění při stavbě japonského pavilonu na Expo 2020 v Dubaji.

„Budeme usilovat o to, aby se tento pavilon stal nepostradatelnou součástí atrakcí Expo tím, že návštěvníkům poskytne možnosti vzdělávání a uvědomění si při jejich zážitcích v tomto pavilonu,“ uvedli pořadatelé na portálu www.expo2025.or.jp/en/.

Firma Richemont Japan Limited při této příležitosti připomněla, že byla od svého založení vždy nablízku ženám. „Z perspektivy žen žijících v současnosti čelíme globálním problémům, vyměňujeme si nápady a budujeme nový svět. Od pavilonu si slibujeme vytvoření budoucnosti, ve které budou moci všichni lidé bez ohledu na pohlaví žít v rovnosti, vzájemně se respektovat, žít společně a aktivně.“

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď