O obytný modul pro Teslu Cybertruck je velký zájem

foto CyberLandr.

Objednávky v celkové hodnotě 100 miliónů USD již eviduje společnost Stream It, která hodlá vyrábět obytný modul určený pro elektrický pick-up Tesly Cybertruck.

Fotogalerie

Tento modul nese obchodní označení CyberLandr a má několik pozoruhodných vlastností. Například se ve složeném stavu beze zbytku vejde na korbu pick-upu. Dokonce lze zavřít zadní čelo a přetáhnout přes něj horní roletu.

Veškeré vybavení je napájeno elektřinou, kterou si veze elektromobil ve svých bateriích. Ve výbavě je například kuchyňka s indukční deskou, podlahové topení, televizor, satelitní anténa StarLink pro příjem internetu kdekoli na světě, osvětlení, záchod, sprcha a místo pro spaní dvou dětí a dvou dospělých. Řada věcí je multifunkčních. Například lehátka tak lze využívat uvnitř i venku.

Elektřinu pro běžnou spotřebu uživatelů tohoto modulu dodají solární panely na střeše.

Cena modulu je 50 tisíc dolarů.

Problém ovšem spočívá v tom, že výroba zatím nemůže začít, protože zatím nezačala ani produkce samotného pick-upu Tesla Cybertruck. Přestože Elon Musk při představení vozu v listopadu 2019 sliboval, že první zákazníci budou moci v Cybertrucku jezdit na konci roku 2021 (tedy právě nyní), poslední informace mluví o tom, že k zahájení výroby nedojde dříve než na konci příštího roku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 19:00 16°C

Celá předpověď