O občerstvení se na EXPO 2020 postará společnost Talabat

foto

Návštěvníci světové výstavy EXPO 2020, která se letos uskuteční v Dubaji, si budou moci objednat občerstvení u rozvozce jídel Talabat. Vybírat si budou z nabídky řady restaurací, přičemž jídlo si buď budou moci nechat doručit, nebo si ho vyzvednou u některého z výdejních míst společnosti.

Na EXPO 2020 v Dubaji bude společnost Talabat pracovat formou cloudové kuchyně, z níž bude nabízet širokou škálu čerstvě připravovaných jídel. Tato kuchyně v podstatě funguje jako výrobní jednotka s prostorem pro přípravu jídla, není u ní však prostor pro konzumaci. Jídlo si lze objednat on-line.

"S přední platformou, jako je Talabat, si návštěvníci výstavy budou moci pohodlně objednat jídlo z jakéhokoli místa v areálu," prohlásil ředitel EXPO 2020 pro udílení koncesí a programování Darren Tse pro server decypha.com. "Jsme nadšeni, že můžeme lidem přiblížit cloudovou kuchyni, což je klíčový trend v proměnách stravovacího sektoru a pro návštěvníky představuje pestřejší nabídku," dodal.

Návštěvníci výstavy budou moci okusit kuchyně z celého světa, přičemž roznáška bude provedena ultrarychle a ekologicky, v souladu s tématy Expo 2020: Příležitost, Mobilita a Udržitelnost. Také samotná cloudová kuchyně bude dbát na redukci odpadu.

Odhaduje se, že v průběhu šesti měsíců trvání EXPO 2020 se návštěvnost vyšplhá na rekordních 25 milionů. V nejrušnějších dnech by tak mohlo být doručováno až 500.000 jídel.

"Náš koncept cloudové kuchyně přináší jedinečné výhody. Kromě toho, že zákazníkům nabízíme široký výběr čerstvě připravených jídel z mnoha koutů světa, koncept pomáhá také minimalizovat odpad a doručování potravin zrychluje a zefektivňuje," uvedl šéf Talabatu Tomaso Rodriguez.

Renomovaný rozvozce jídel Talabat, pro něhož se nyní rozhodli pořadatelé výstavy, působí v oblasti Blízkého východu. Vedle Spojených arabských emirátů také v Bahrajnu, Kuvajtu, Ománu, Kataru, Saúdské Arábii a Jordánsku.

Světová výstava Expo 2020 v Dubaji se uskuteční od 20. října 2020 do 10. dubna 2021.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 5:00 20°C

Celá předpověď