O Ford F-150 Lightning bude obrovský zájem

foto Ford F-150 Lightning

Američané si rychle oblíbí také elektrickou verzi pick-upu Ford F-150, který je už mnoho desetiletí nejprodávanějším vozem v této zemi. Svědčí o tom příjem předobjednávek. Už za první dva dny po premiéře jich dealeři značky s modrým oválem evidovali téměř 50 tisíc.

Fotogalerie

Tradičně nejprodávanější vůz v USA se začne v elektrické verzi dodávat během příštího roku. Ford nabídne dvě výkonové verze. Ta slabší bude mít elektromotory s výkonem 318 kW, silnější se 420 kW. Zákazníci si také budou moci vybírat ze dvou variant trakčních baterií. Menší zajistí dojezd 370, větší 483 kilometrů. Baterie bude možné nabíjet výkonem až 150 kW.

Elektrický Fordův pick-up bude samozřejmě nadále hodně praktické auto. Možná dokonce ještě praktičtější než ten se spalovacím motorem. Mezi zajímavé vychytávky patří také poměrně velký zavazadlový prostor pod přední kapotou. Má úctyhodný objem 400 litrů, je omyvatelný, na dně se nachází vypouštěcí otvor a obsahuje hned čtyři zásuvky. Je sem tedy možné umístit lednici, reproduktory či další spotřebiče.

Další zásuvka je také na korbě, na kterou je možno v závislosti na velikosti baterie umístit náklad s hmotností buď osm nebo devět set kilogramů. Prostřednictvím značkového wallboxu od Fordu je možné využít připojit k domácí elektrické sítě a v případě výpadku proudu může sloužit také jako obrovská powerbanka. Běžnou domácnost prý “utáhne” po dobu tří dnů.

Interiér využívá podobná řešení, jako již prodávaný Ford Mustang Mach-E. Tedy včetně na výšku orientovaného centrálního multimediálního displeje s úhlopříčkou 15,5 palce. Auto má také (na vybraných úsecích amerických a kanadských dálnic) schopnost autonomní jízdy.

Ford zatím neoznámil, zda se F-150 Lightning, jak se vůz oficiálně označuje, bude prodávat také na jiných kontinentech, tedy například také v Evropě.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď