O elektrickou Konu z Nošovic bude zájem i letos

foto Ilustrační foto - Nová verze vozu Hyundai Kona Electric na výrobní lince v Nošovicích

Zatímco situace ohledně objednávek na modelyi30 a Tucson, které se rovněž vyrábějí v továrně Hyundai v Nošovicích, je v současné době s ohledem na pandemii koronaviru nejistá, v případě modelu Kona Electric je zájem zákazníků setrvalý.

Fotogalerie

Na dotaz Autonaelektřinu.cz to sdělil Petr Michník – vedoucí právního a PR oddělení společnosti Hyundai Motor Manufactorint Czech.

V loňském roce dělníci automobilky smontovali celkem 28 245 exemplářů tohoto plně elektrického modelu, letos by to podle Michníka mělo být podobné číslo.

“Předpovídat čísla pro letošní rok je samozřejmě obtížné, nicméně nyní předpokládáme, že počet vyrobených vozů Kona Electric by se měl pohybovat na podobné úrovni jako v loňském roce,” uvedl.

Kona Electric byla v loňském listopadu třetím nejžádanějším elektromobilem na evropském trhu. Předstihla dokonce i Teslu Model 3.

Vůz na sklonku loňského roku podstoupil modernizaci, při níž se poměrně zásadně změnil vzhled jeho přední i zadní partie. Parametry výkonu a dojezdu však zůstaly shodné s do té doby vyráběnou verzí. To znamená, že díky vysokonapěťové baterii s kapacitou 64 kWh zvládne auto na jedno nabití ujet v režimu WLTP vzdálenost 484 kilometrů.

V Nošovicích každým rokem ve svém výrobním portfoliu navyšují počet více či méně elektrifikovaných vozů. Nyní, po zahájení produkce nové generace vozu Tucson, je již jejich podíl na celkovém objemu téměř padesát procent. Letos pak tento podíl ještě navýší verze Tucsonu s pohonem plug-in hybrid.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je neděle 17. října 2021

Očekáváme v 5:00 2°C

Celá předpověď