Nynější schůze Sněmovny skončila, další bude od úterý

foto Místopředsedové Sněmovny Petr Fiala (ODS), Vojtěch Pikal (Piráti) a Tomio Okamura (SPD) na schůzi Poslanecké sněmovny 28. listopadu v Praze.

Praha - Nynější schůze Sněmovny skončila už dnes dopoledne. Pravidelné ústní interpelace na členy končící vlády se odpoledne neuskuteční. Nikdo z poslanců se do losování pořadí dotazů nepřihlásil. Na další schůzi se dolní komora sejde v úterý odpoledne.

Hlavním bodem návrhu programu příští schůze, jak jej dnes projednal organizační výbor, bude úvodní kolo debaty o státním rozpočtu na příští rok. Poslanci schvalují v prvním čtení základní parametry rozpočtu, tedy příjmy, výdaje a výši schodku včetně způsobu jeho vypořádání.

Končící vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL navrhla rozpočet se schodkem 50 miliard korun, letošní schválený schodek je o deset miliard nižší. Rozpočtový výbor dnes doporučil plénu, aby základní parametry návrhu rozpočtu schválilo. Ve Sněmovně by měl mít rozpočet podporu stran dosluhující koalice, což je dostatečný počet.

Příjmy rozpočtu jsou navrženy na 1314,5 miliardy korun, výdaje by měly činit 1364,5 miliardy korun. Schodek má pokrýt především vydání státních dluhopisů.

Pokud Sněmovna základní parametry rozpočtu schválí, poslanci budou moci při jeho dalším projednávání navrhovat pouze přesuny uvnitř rozpočtu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je pondělí 19. listopadu 2018

Očekáváme v 15:00 3°C

Celá předpověď