Nynější schůze Sněmovny navzdory protestům Pirátů skončila

foto Ministr životního prostředí Richard Brabec (vlevo) a ministr zemědělství Miroslav Toman na schůzi Poslnecké sněmovny 10. července 2018 v Praze.

Praha - Nynější schůze Sněmovny dneškem skončila, ač se na ní poslanci mohli sejít i v dalších dnech. Ve středu je ještě čeká jednání o vyslovení důvěry nové menšinové vládě ANO a ČSSD, kterou mají v dolní komoře podpořit komunističtí poslanci. Potom už by poslance měly čekat takzvané parlamentní prázdniny.

Současná schůze Sněmovny mohla podle původních plánů skončit až v pátek. Její ukončení už dnes prosadil předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura navzdory protestům Pirátů. "Určitě chceme dál pracovat, práce je tady hodně," ohradil se šéf jejich poslanců Jakub Michálek proti Stanjurově návrhu, aby dolní komora vyřadila ze schváleného programu všechny neprojednané body.

O požadavku předsedy frakce občanských demokratů hlasovala Sněmovna hned dvakrát. První hlasování, v němž Sněmovna schůzi odmítla ukončit o jediný hlas, zpochybnil Josef Hájek (ANO). Ve druhém hlasování už Stanjurův návrh dostatečný počet hlasů získal.

Pokud by schůze neskončila, poslanci mohli v pátek ještě schvalovat některé předlohy v případě, že by se až do tohoto dne neprotáhla schůze k vyslovení důvěry vládě. Patřilo by k nim zavedení sporného trestného činu maření spravedlnosti, vládní technická úprava volebních zákonů nebo návrh ODS na zvýšení výdajových paušálů pro živnostníky. K závěrečnému hlasování o těchto normách se Sněmovna dostane zřejmě až v září.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 13:00 14°C

Celá předpověď