Novým vlastníkem energetické skupiny MVV Energie CZ je společnost Cube

foto Teplárna. Ilustrační foto.

Praha - Německá společnost MVV Energie AG prodala českou energetickou skupinu MVV Energie CZ, která poskytuje služby zákazníkům v 15 městech České republiky. Novým vlastníkem je společnost Cube Infrastructure Managers, lucemburská investiční společnost zaměřená na infrastrukturní projekty střední velikosti. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informoval Miloš Adámek ze společnosti MVV Energie CZ. Cenu transakce neuvedl.

VV Energie CZ patří k předním výrobcům a dodavatelům tepelné energie v České republice. Skupina se také zabývá vysokoúčinnou výrobou elektřiny, energetickým využitím odpadu, energetickým poradenstvím, vodohospodářstvím a poskytováním služeb elektronických komunikací. Skupina zajišťuje v ČR teplo pro 70.000 domácností a stovky firem a organizací.

Patnáct společností skupiny poskytuje své služby obyvatelům, průmyslovým podnikům a obcím v patnácti městech České republiky, zejména na Moravě, v severních Čechách a na Vysočině. Skupina zaměstnává zhruba 500 lidí. Skupině v uplynulém finančním roce od začátku října 2020 do konce září 2021 stoupl zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) na 599 milionů korun z 571 milionů korun v předchozím období. Její konsolidované výnosy meziročně vzrostly o 1,2 procenta na 2,1 miliardy korun. V roce 2021 MVV Energie CZ prodala 690 gigawatthodin (GWh) tepla a 170 GWh elektřiny.

Celý proces prodeje má být dokončen ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Bude procházet obvyklými korporátními procedurami, včetně odsouhlasení transakce dozorčí radou MVV Energie AG.

"Tato investice je plně v souladu se závazkem firmy Cube zajišťovat dlouhodobě udržitelnou infrastrukturu pro města a obce a jejich představitele. MVV Energie CZ je skvělým příkladem firmy dodávající teplo a efektivní řešení v oblasti energetiky tisícům domácností a firem v celé České republice. Těšíme se, že této naší nové firmě pomůžeme v dalších letech dále růst a rozšiřovat portfolio jejích služeb pro domácnosti i firmy, služeb zaměřených na udržitelná energetická řešení budoucnosti," uvedl dnes výkonný ředitel Cube Infrastructure Managers Saket Trivedi.

O odkup skupiny MVV Energie CZ se ucházel například také Liberec. Na konci července město podalo nabídku na získání skupiny. Zatímco předtím usiloval Liberec jen o spalovnu a teplárnu ve městě, následně se spojil s firmou AVE CZ odpadové hospodářství a podal nabídku na celou skupinu.

Cube Infrastructure Managers je nezávislá investiční společnost zaměřená na infrastrukturní projekty střední velikosti. Založena byla v roce 2007.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď