Novým prezidentem Svazu podnikatelů ve stavebnictví je Jiří Nouza

foto Ilustrační foto - Předseda dozorčí rady Dopravního podniku hlavního města Prahy Jiří Nouza vystoupil 5. září v Praze na tiskové konferenci po jednání rady.

Praha - Novým prezidentem Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR se stal bývalý pražský zastupitel a náměstek primátora Jiří Nouza (55). Ve funkci vystřídal Václava Matyáše, který svaz vedl od roku 2004. ČTK to dnes sdělila mluvčí svazu Alena Čechová.

Matyáš zůstává členem představenstva svazu. V pozici poradce nového prezidenta se bude podle mluvčí podílet na zajištění kontinuity aktivit svazu.

Nouza má zkušenosti ze soukromého sektoru i ze státní a veřejné správy, kde se věnoval zejména oblasti dopravy, infrastruktury a životního prostředí. Mimo jiné pracoval na ministerstvu financí, na ministerstvu dopravy vedl odbor pozemních komunikací. Do loňska byl členem pražského zastupitelstva, náměstkem primátora byl v letech 2013 až 2014. Vedl také dozorčí radu pražského dopravního podniku.

Loni Nouza kandidoval v obecních volbách za Hnutí pro Prahu, když před tím opustil TOP 09. Post pražského zastupitele neobhájil, neuspěl ani v Praze 4. V senátních volbách v Praze 12 skončil loni v prvním kole sedmý.

Mezi hlavní Nouzovy priority patří posílení pozice svazu jako reprezentanta jednoho z nejvýznamnějších hospodářských odvětví. A to hlavně ve vztahu ke státní a veřejné správě v oblasti legislativy, zejména zjednodušení stavebního práva a řešení situace dostupného bydlení.

Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR byl založen v roce 1990. Hájí zájmy zhruba tisícovky členů a usiluje o příznivé podnikatelské prostředí v legislativě a hospodářské politice. Jeho členy jsou nejen stavební firmy, ale například také výrobci stavebních hmot, cechy nebo developeři.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 23. srpna 2019

Očekáváme v 13:00 24°C

Celá předpověď