Novým předsedou hnutí ANO 2011 v Praze se stal Jan Říčař

foto Novým předsedou pražského hnutí ANO se stal Jan Říčař (vlevo). Rozhodl o tom 11. listopadu krajský sněm strany. Ve funkci Říčař nahradil dosavadního předsedu pražské organizace a ministra obrany Martina Stropnického (vpravo).

Praha - Novým předsedou pražského hnutí ANO se stal radní Prahy 11 Jan Říčař. Rozhodl o tom krajský sněm strany. Pro Říčaře hlasovalo 83 procent z 92 přítomných delegátů. Volbu musí ještě schválit celostátní předsednictvo. Ve funkci Říčař nahradil ministra Martina Stropnického, který nekandidoval. Sněm zvolil rovněž místopředsedy, kterými se stali pražský radní Karel Grabein Procházka, zastupitel Prahy Radomír Nepil a Miroslav Nauč. Hnutí ANO získalo v říjnových volbách do Sněmovny v Praze 20,35 procenta hlasů.

"Proč jsem kandidaturu přijal a proč jsem kandidoval, je to, že bych rád navázal na dobrou práci, kterou jsme společně odvedli. Čekají na nás komunální volby v roce 2018. Praha má před sebou hodně práce a my si potřebujeme analyzovat výsledky voleb do Sněmovny, začít připravovat kandidátní listiny, kampaň a program," řekl Říčař. V uplynulých dvou letech byl místopředsedou pražského ANO.

Dosavadní místopředseda Jan Říčař (vlevo) byl 11. listopadu v Praze zvolen novým předsedou pražského hnutí ANO. Místopředsedou byl zvolen Miroslav Nauč (vpravo). Dnes již bývalý předseda Stropnický dnes na funkci nekandidoval. Svou roli prý vnímal jako dočasnou a jako pozici krizového manažera. "Já už se chci věnovat jen práci ve vládě. Doufám, že se ji povede brzy poskládat," řekl Stropnický.

Lídrem kandidátky do komunálních voleb v příštím roce Říčař nebude. "Naprosto podporuji současnou primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO)," řekl. Zda tedy bude lídryní Krnáčová, ale neřekl.

Velká očekávání do nového vedení vkládá předseda ANO Andrej Babiš. "Je to (Říčař) mladý perspektivní politik, tak doufejme, že se mu podaří naší krajskou organizaci posunout dopředu. Já jsem dlouhodobě s Prahou nespokojený," řekl ČTK Babiš.

Podle Babiše musí nové vedení v hlavním městě například zvýšit počet členů a založit nové místní organizace. "Strana musí být v Praze jednotná. Ve všech částech Prahy máme málo členů a málo místních organizací," řekl. Konkrétní kroky chce Babiš s novým vedením pražské organizace řešit na začátku příštího roku.

Martin Stropnický byl lídrem pražské kandidátky do parlamentních voleb. V pražské předsednické funkci nahradil někdejší starostku Prahy 10 Radmilu Kleslovou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď