Nový singl a klip kapely Lucie avizuje vydání desky EvoLucie

foto Na snímku je kytarista Robert Kodym ze skupiny Lucie.

Praha - Skupina Lucie přichází s druhým singlem k očekávanému novému albu, které vyjde 9. listopadu a ponese název EvoLucie. Písničku s názvem "Nejlepší, kterou znám" napsali Oskar Petr a Robert Kodym. Hudební produkce se ujal Mike Clink, který stojí za zásadními alby americké kapely Guns N' Roses. Novou skladbu zároveň doprovází výpravný videoklip. ČTK o tom za kapelu informoval Roman Helcl.

Oskar Petr, autor hitů Chci zas v tobě spát, Rouháš se bohům nebo Medvídek, tentokrát kapele přinesl skladbu, kterou původně složil v emigraci v Americe. Od té doby ležela v šuplíku. "Vznikla v roce 1989 v Los Angeles a my jsme se do ní teď ponořili. Myslím si, že kvalitní skladby jsou nadčasové," uvedl Kodym, který píseň otextoval.

S hudební produkcí kapele pomohl zkušený Mike Clink, který stojí za hity Don’t Cry, November Rain nebo Sweet Child O' Mine pro Guns N' Roses či za klasikou Eye Of the Tiger z filmu Rocky. "Oskar napsal silnou baladu v době, kdy Mike vytvářel jen několik kilometrů od něj zásadní nahrávky, které změnily zvuk rockové hudby. Přišlo nám skvělé dát americkou a českou legendu dohromady v roce 2018. Bylo nám jasné, že toto spojení přinese něco skvělého," sdělil manažer Lucie Ladislav Vajdička z vydavatelství BrainZone. Mixu se ujal držitel Grammy John Spiker.

Skladbu Nejlepší, kterou znám doprovází videoklip režiséra a kameramana Dominika Miškovského. Ten stojí i za videoklipy Lucie Srdce a Daniela. Jako kameraman snímal i videa L‘aura a Sen. Natáčelo se v noci, v ruinách bývalého noblesního plaveckého bazénu pod Terasami Barrandov. "Hlavní roli v klipu hraje Simona Guľašová, která je na začátku klipu nevinně nádherná, jako každá nová láska. Později sladká milenka, která se ale v závěru mění v děsuplnou saň. Tak, jako to v životě často bývá," podotkl režisér Miškovský.

Skupiny Lucie po 16 letech od vydání posledního alba Dobrá kočzka která nemlsá nabídla první nový singl s názvem Takhle tě mám rád na začátku května. První koncert turné se uskuteční 13. listopadu v ostravské Ostravar Aréně. Následovat budou vystoupení 17. a 18. listopadu v DRFG aréně v Brně a 22. až 24. listopadu tři koncerty v pražské O2 areně. Na konci listopadu pak Lucie zavítá na Slovensko, kde zahraje v Bratislavě a Košicích.

Lucie vstoupila na hudební scénu v roce 1985. První sólovou deskou byl eponymní debut z roku 1990. Kapela je držitelkou titulů interpret, skupina a album 25. ročníku vyhlášení hudebních cen Anděl. Se svými třemi prvními studiovými alby prorazila hranici 100.000 prodaných nosičů. Celkem skupina prodala přes milion hudebních nosičů. Předloni na velkém turné oslavila 30 let od založení. Lucie se po desetileté pauze vrátila na koncertní pódia před čtyřmi lety. Vyprodala tehdy deset koncertů, na které přišlo celkem 150.000 fanoušků. Kapela drží české prvenství v podobě třikrát po sobě vyprodané pražské O2 arény.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 18. června 2019

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď