Nový pražský pop-up market Manifesto zve na kulturu i gastronomii

foto Organizátoři představili 8. června 2018 dočasný pop-up market Manifesto u pražského Masarykova nádraží.

Praha - Dočasný pop-up market Manifesto, který vznikl u pražského Masarykova nádraží, nabízí kulturní program, několik designových obchůdků a malé restaurace a bistra. Nabídka ve 27 kontejnerech, které jsou na nevyužívaném pozemku, se bude obměňovat. Novinářům dnes areál představila Radka Ondráčková z neziskové organizace reSite. Market bude fungovat do doby, než společnost Penta zahájí plánovanou výstavbu v okolí nádraží, pak se market odstěhuje. Kdy stavba přesně začne, není jasné.

Organizátoři představili 8. června 2018 dočasný pop-up market Manifesto u pražského Masarykova nádraží.  "K Manifestu vedly dva roky práce a k jeho vzniku pomohlo město, tři investoři, tři sponzoři a spolupracují na něm partneři různorodé povahy z neziskového, soukromého i veřejného sektoru. Je to živý organismus, který budou spoluvytvářet všechny zapojené kulturní iniciativy, restaurace, a hlavně návštěvníci. Manifesto by se mělo stát místem, kde se budou potkávat obyvatelé Prahy, lidé z přilehlých kanceláří, rodiny, hipsteři i návštěvníci a turisté," uvedl iniciátor projektu Martin Barry, zakladatel neziskové organizace reSITE. Inspirací byl londýnský Boxpark nebo TimeOut Market v Lisabonu.

Každé pondělí návštěvníky marketu čeká projekce filmů, prvním snímkem bude celovečerní verze díla Manifesto od Juliana Rosefeldta, kterou diváci uvidí již 11. června. V areálu se lidé mohou těšit také na relaxační prostor, galerii nebo hudební program. V budoucnu by měly být součástí programu lekce vaření, pohybová představení a nedělní pohádky pro děti. Gastronomie zve například na zmrzlinu, burgery, kávu, vegetariánské jídlo, argentinskou nebo italskou kuchyni. Mezi obchůdky je například papírnictví s potřebami pro tvorbu a kurzy kaligrafie.

Organizátoři představili 8. června 2018 dočasný pop-up market Manifesto u pražského Masarykova nádraží. Nabízí kulturní program, několik designových obchůdků a malé restaurace a bistra. Projekt klade důraz na vizuální kulturu, návrh prostoru proto měly v rukou tři mladé architektky. Dvě z nich uspěli v soutěži Superstudio, kde návrh kontejnerového městečka vznikl. Kurátorem programu a provozovatelem je tým Aerofilms a o pronájmy se stará startup Dejsiprostor. Návštěvníci marketu nebudou používat hotovost, ale vše budou platit bezhotovostně kartami. V areálu se bude třídit odpad a provozovatel slibuje využívání biologicky odbouratelných obalů a omezení využití plastů na minimum.

Market se dnes otevře v 18:00 hodin. U nádraží bude do doby, než tam začne společnost Penta stavět. Následně začne hledat nové místo, kam se přesune. Na brownfieldu u Masarykova nádraží plánuje Penta oživit dnešní území moderními administrativními budovami s obchody a restauracemi, ale také parkem, podle projektu kanceláře architektky Zahy Hadid. Dříve Penta vlastnila v centru metropole kancelářskou budovu Florentinum, kterou za 7,6 miliardy korun společně s dalším majetkem prodala čínské společnosti CEFC.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 7:00 8°C

Celá předpověď