Nový kompaktní Mercedes má mít velký dojezd s malou baterií

foto Koncepční vůz EQXX automobilky Mercedes-Benz.

Zřejmě již příští rok Mercedes-Benz představí nový typ elektromobilu, který se stane nejmenším z jeho klasických sedanů a měl by se stát přímým konkurentem Tesly Model 3.

Automobil se stane prvním nositelem nové podvozkové platformy a současně také nově vyvinuté multimediální soustavy.

Technický ředitel automobilky Mercedes-Benz Marcus Schäfer v rozhovoru pro magazín AutoExpress uvedl, že řada prvků a technologií, které značka prezentovala na koncepčním voze EQXX se objeví v sériových vozech.

Doslova revoluční má být velký dojezd při použití poměrně malých baterií. Toho chce Mercedes-Benz docílit zvýšením energetické hustoty. Cílí na hodnoty větší než 800 Wh na litr objemu, přičemž v současnosti je lídr Tesla na úrovni 680 Wh/litr.

Dále se počítá také s využitím pohonného agregátu EQXX, který disponuje účinností 95 procent či velkých naráz odlévaných dílů karosérie. Použity budou nepochybně i prvky, které snižují aerodynamický odpor a tudíž navyšují dojezd.

V interiéru se poprvé objeví nový typ multimediálního systému MB.OS, který bude mít řadu nových funkcí a před řidičem i spolujezdcem se objeví jednodílná širokoúhlá digitální palubní deska.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď