Nové patrové autobusy vyjedou do ulic Ostravy 1. listopadu

foto Do ulic Ostravy 9. září 2020 poprvé vyjel nový patrový autobus. Doubledeckery chce město využívat jako turistické lákadlo.

Ostrava - Dva nové patrové autobusy vyjedou do ulic Ostravy 1. listopadu. Budou jezdit na lince 78 mezi Porubou a průmyslovou zónou v Hrabové. V letní sezoně je Dopravní podnik Ostrava (DPO) nasadí na speciální turistickou linku č. 88, která spojí Dolní oblast Vítkovic a ostravskou zoologickou zahradu. ČTK to řekla mluvčí DPO Karolína Hřivnáč Rycková.

Fotogalerie

DPO se tak stane prvním městským dopravcem v České republice, který bude dvoupodlažní autobusy provozovat na běžné lince. "To není událost jen pro dopravní podnik, to je událost pro celé město i region. Pevně věřím, že se oba doubledeckery brzy stanou dalším symbolem Ostravy a že si je naši pravidelní cestující i turisté oblíbí," uvedl generální ředitel DPO Daniel Morys.

Autobusy Scania mají pohon na zemní plyn. "Ani v tomto případě jsme neslevili z našeho dlouhodobého cíle, kterým je ostravská MHD bez dieselu," uvedl Morys.

Autobusy přišly na 28,6 milionu korun. Jsou dlouhé 12,3 a vysoké čtyři metry. V dolním podlaží mají 13 a v horním 55 míst k sezení. Jsou vybaveny klimatizací, wi-fi, kamerovým systémem či USB konektory.

Doubledeckery se měly v ostrém provozu objevit už 1. července. Zpoždění jejich dodání zavinila koronavirová pandemie, kvůli níž měla španělská pobočka Scanie odstávku provozu.

"Dolní oblast Vítkovic i zoo jsou nejnavštěvovanější atrakce v našem kraji a dopravní podnik nás svým nápadem s doubledeckery ještě více propojil," uvedl ředitel Dolních Vítkovic Petr Koudela.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 22. října 2020

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď