Nové Hvězdné války tento víkend utržily 374 milionů dolarů

foto Premiéra filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera v Los Angeles na snímku z 16. prosince 2019.

Washington - Devátý a zároveň poslední díl ze sci-fi filmové série o Hvězdných válkách Star Wars: Vzestup Skywalkera tento víkend ve světových kinech navzdory smíšeným recenzím utržil 374 milionů dolarů (8,6 miliardy kč), jen ve Spojených státech to bylo 174 milionů dolarů (3,9 miliardy Kč). Informoval o tom webový server Variety. Film režíroval J. J. Abrams, který se podílel i na scénáři. Do českých kin snímek vstoupil 19. prosince.

Tržby posledního dílu kultovní ságy se nicméně tentokrát nedají srovnávat s jeho předchůdci Star Wars: Poslední z Jediů (2017) a Star Wars: Síla se probouzí (2015), kdy filmy ve stejném období v USA utržily 248, respektive 220 milionů dolarů. Přesto však Star Wars: Vzestup Skywalkera představuje jeden z divácky nejočekávanějších filmů letošního roku a zároveň má po svých předchůdcích z posledních let třetí nejúspěšnější start filmu s prosincovou premiérou.

Snímek, který se tradičně odehrává "před dávnými časy v předaleké galaxii", opět nabízí vesmírné střety a souboje se světelnými meči. Mimo jiné ukazuje moc temné strany Síly, která na svoji stranu láká i kladné hrdiny.

Filmová adaptace broadwayského muzikálu Cats (Kočky), která bude do českých kin uvedena 9. ledna, se naopak zatím jeví jako propadák, jelikož dosud utržila v severní Americe pouze 6,5 milionu dolarů (149 milionů Kč) proti očekávaným 15 milionům (345 milionů Kč).

Film režiséra Toma Hoopera, který bez světových distribučních nákladů přišel na 100 milionů dolarů (2,3 miliardy Kč), patrně nenalákal diváky na digitálně doplněnou umělou srst lidských představitelů a utrpěl v důsledku kritických recenzí, napsal Variety.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 8. července 2020

Očekáváme v 3:00 14°C

Celá předpověď