Nové CD brněnského Kamelotu dokončoval mistr z Abbey Road

foto Koncert skupiny Kamelot s Romanem Horkým v čele a křest nového CD Země tvých dlaní, které částečně vznikalo také ve studiu Abbey Road v Londýně, se konal 6. ledna 2019 v sále Mahenova divadla v Brně.

Brno - Nové desce folkrockové kapely Kamelot dal finální podobu zvukový mistr ze slavného londýnského studia Abbey Road, kde kdysi nahrávali The Beatles. Album nazvané Země tvých dlaní dnes skupina pokřtila při koncertu v plném Mahenově divadle v Brně. Další koncertní křty budou v lednu v Trutnově, Novém Městě na Moravě a Jihlavě, v únoru pak na dalších místech.

Písně na albu věnoval zpěvák a kapelník Roman Horký krajině svého srdce - kopcovitému jihozápadnímu Brněnsku s řekami Oslavou, Rokytnou a Jihlavou. A nejen krajině, ale také lidem, kteří tam žijí. "Jsem člověk, kterému voní moravská hlína. Dalo by se říct, že písně na albu Země tvých dlaní jsou o lásce k rodnému jazyku a vlasti," řekl Horký.

Nahrávka vznikala v Česku, zvukovým režisérem byl Roman Kašník ze studia Reset. Takzvnaný mastering, tedy finální úpravu nahrávky, však prováděl až v Abbey Road držitel ceny Grammy Sean Magee.

"V dnešní době přenosu dat nám toto profesní spojení připadalo nejlepší i v rámci ušetřeného času. Při výsledném poslechu alba je posluchač pohlcen opravdu hutným, vyváženým a dynamickým soundem a všechny nahrávky zní zřetelně a čistě z jakéhokoliv přehrávače či telefonu," míní Horký.

Na letošní rok má kapela v plánu přes 100 koncertů napříč Českem a Slovenskem. V poslední březnový den Kamelot hraje v pražské Lucerně. Horký se průběžně věnuje také projektu Kytarová dílna pro hráče na neoblíbenější nástroj v žánru folk a country. Nyní jsou na trhu čtyři díly v multimediální i tištěné podobě.

Kamelot vznikl v roce 1982 v Brně. Autorem všech textů a hudby je Horký, který také zůstal v sestavě dodnes jako jediný zakládající člen.

První dlouhohrající desku Zachraňte koně vydal Kamelot v roce 1990. V anketě časopisu Folk & Country byl v letech 1993 až 1999 Kamelot pokaždé zvolen skupinou roku. Nicméně žánrovou škatulku folk & country nepovažuje Horký pro Kamelot za dostatečně výstižnou. Sám prý neupřednostňuje žádný hudební styl. Dává svým písničkám takový "kabát", jaký cítí, že jim patří - jednou modernější, jindy tradičnější.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 1:00 16°C

Celá předpověď