Nova spustila hlasování v anketě Český slavík, výsledky vyhlásí 24. listopadu

foto Vyhlášení vítězů hudební ankety Český slavík, 12. listopadu 2022, Praha. Zlatí slavíci roku 2022 Lucie Bílá a Marek Ztracený.

Praha - Televize Nova dnes spustila hlasování v anketě Český slavík. Hudební fanoušci mohou na stránkách ankety hlasovat do půlnoci 12. listopadu. Výsledky vyhlásí v přímém přenosu z galavečera v pražské hale Forum Karlín 24. listopadu, který bude také vzpomínkou na zemřelé Yvonne Přenosilovou a Vaša Patejdla. Pořadem provede moderátorská dvojice Ondřej Sokol a Aleš Háma, která se podílí i na scénáři s někdy ostrým humorem. Novináře o tom dnes informoval kreativní producent a režisér Pepe Majeský.

"Humor je nadsázka, je to často na hraně. Nechceme nikoho urazit. Ale myslím si, že tento styl k šoubyznysu patří. Velmi si cením lidí, do kterých si trošku rýpneme, ale oni mají nadhled a neberou se příliš vážně," uvedl Majeský.

Lidé mohou hlasovat vždy maximálně pro šest interpretů v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina a Hip Hop a Rap. Mohou také vybrat, kdo ze tří nominovaných se stane objevem roku. A v přímém přenosu se dozví, kdo jako druhý vstoupí do Síně slávy Českého slavíka a kdo se stane Absolutním slavíkem. Stejně jako v loňském roce má každý z hlasujících šest hlasů, které může rozdělit podle svého uvážení napříč kategoriemi.

Na pódiu se v roli vystupujících i předávajících představí osobnosti českého kulturního a společenského světa. Na galavečeru v pražské hale Forum Karlín vystoupí Vojtěch Dyk nebo skupina Chinaski. Speciální společné vystoupení si pro přímý přenos chystají David Koller a Ben Cristovao.

"Připravovat Českého slavíka je velká zodpovědnost. Má velkou tradici a ke každému ročníku přistupuji s velkou pokorou a věřím, že i letos vytvoříme hudební svátek a nezklameme diváky," řekl Majeský, který bude režírovat pátý přímý přenos Slavíka.

V minulém roce se přímý přenos ankety Český slavík stal nejsledovanějším pořadem dne ve všech hlavních cílových skupinách. Celkem se na galavečer podle peoplemetrového měření ATO-Nielsen Admosphere dívalo 1,420.000 diváků.

Českého slavíka loni získali Marek Ztracený, Lucie Bílá a kapela Kabát. Do síně slávy vstoupil zpěvák a divadelník Jiří Suchý. Do hlasování o nejoblíbenější interprety přišlo podle pořadatelů rekordních 2,110.364 hlasů. Nejvíce jich obdržela Bílá, která se tak stala i Absolutním slavíkem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 1. října 2023

Očekáváme v 15:00 22°C

Celá předpověď