Nová Škoda Superb iV ujede na elektřinu více než sto kilometrů

foto Elektromobil Škoda Superb iV.

Již nynější generace Škody Superb, což je vlajková loď mladoboleslavské automobilky, se nabízí s motorizací typu plug-in hybrid. Její čistě elektrický dojezd na jedno nabití však zpravidla nepostačuje k pokrytí běžných všednodenních jízd velké části uživatelů tohoto vozu.

Nová generace, která se oficiálně představí v listopadu a do prodeje vstoupí ve druhém čtvrtletí příštího roku, však dostane jiný, modernější typ plug-in hybridního pohonu vyvinutého v koncernu Volkswagen.

Díky tomu se, podle zatím předběžných měření specialistů automobilky, dostane hodnota dojezdu přes hranici sto kilometrů.

V porovnání se současným plug-in hybridem bude ten nový disponovat podstatně větší vysokonapěťovou baterií. Ta umožní akumulovat 25,7 kWh elektrické energie, což je o 12,7 kWh více než dosud. Navíc se zásadně zvýšil dobíjecí výkon. Nynější Superb lze dobíjet výkonem maximálně 3,6 kW a jde to pouze střídavým proudem. Ten připravovaný půjde z wallboxu dobíjet výkonem až 11 kW a navíc bude k dispozici také rychlodobíjení stejnosměrným proudem. V tom případě se baterie bude plnit výkonem až 50 kW, což zajistí nabití vozu z 10 na 80 procent za přibližně 25 minut.

Celkový výkon hybridního soustrojí je 204 koňských sil, přičemž většina z nich pochází ze spalovacího motoru, kterým je nově přeplňovaný zážehový agregát 1,5 TSI. Plug-in hybridní pohon bude k dispozici pro obě karosářské verze vozu, tedy liftback i kombi.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď