Nová kniha líčí Trumpa jako rasistu, Bílý dům obvinění odmítá

foto Americký prezident Donald Trump.

Washington - Bílý dům se dnes obořil na autorku nové knihy o Donaldu Trumpovi, která prezidenta líčí jako rasistu. Bývalou zaměstnankyni prezidentské kanceláře Omarosu Manigaultovou Newmanovou, která knihu o Trumpovi napsala, označila prezidentova mluvčí za naštvanou ženu, která lže a pomlouvá. Kniha se má do obchodů dostat příští úterý, první výňatky zveřejnil list The Guardian.

Afroamerická autorka v knize tvrdí, že v době, kdy se Trump objevoval na televizních obrazovkách v show Apprentice (Učeň), hovořil hrubě o lidech tmavé pleti. Sama Manigaultová Newmanová se úspěšné reality show účastnila. Existuje prý důkaz, že budoucí prezident opakovaně hovořil o černoších jako o "negrech". Rozhovory s Trumpem si prý autorka knihy tajně nahrávala.

"Tohle slovo nepoužíval v hovoru prostě jen tak, o mně a o všech Afroameričanech tak smýšlel," citovala dnes z knihy televize NBC. List The Washington Post napsal, že Manigaultová Newmanová dostala od Trumpova týmu nabídku na rentu 15.000 dolarů (asi 340.000 korun) měsíčně, pokud po odchodu z Bílého domu o prezidentovi pomlčí.

Podle informace serveru The Daily Beast pracovala autorka skandální knihy v Bílém domě jako asistentka ředitele pro komunikace. Kancelář prezidenta opustila loni. Čtyřiačtyřicetiletá Manigaultová Newmanová tvrdí, že Trump se během jejího působení v Bílém domě hanlivě vyjadřoval i o manželovi své poradkyně Kellyanne Conwayové, který je z Thajska.

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová v komentáři ke knize nešetřila kritikou. "Místo aby sdělila lidem pravdu o všem dobrém, co prezident Trump a jeho vláda dělají pro bezpečnost a prosperitu Ameriky, tato kniha je plná lží a pomluv. Je smutné, že naštvaná bývalá zaměstnankyně Bílého domu chce profitovat na těchto falešných útocích, a ještě horší je, že jí média dávají prostor," řekla mluvčí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je čtvrtek 21. března 2019

Očekáváme v 1:00 3°C

Celá předpověď