Nova a portál Voyo připravují komediální, rodinné i kriminální seriály

foto Iveta

Praha - Televize Nova a placený portál Voyo pro sezony od roku 2023 připravují výpravný dobový seriál Obchodní dům, špionážní thriller Extraktoři s Jakubem Štáfkem či návrat Kriminálky Anděl. Projekty z dílny Voyo Originál rozšíří minisérie Hojer mapující případy kriminalisty Jiřího Markoviče nebo pokračování série Iveta o zpěvačce Ivetě Bartošové. Nova a Voyo také rozšíří svou podporu české kinematografie. Stojí například za připravovaným snímkem Amerikánka Viktora Tauše. Novináře o tom dnes informoval ředitel vývoje TV Nova a Voyo Michal Reitler.

"Připravujeme seriály nejrůznějších žánrů – od komediálních, přes rodinné až po kriminálky; nebo minisérie na základě skutečných událostí," uvedl Reitler.

Mezi novinky, kterých se diváci dočkají v příštím roce, patří například komediální seriál Mozaika od dvojnásobné držitelky Českého lva Alice Nellis. Druhou řadou se vrátí krimi seriál Odznak Vysočina. Seriálovou novinkou, které se diváci dočkají letos na podzim, je Táta v nesnázích s Martinem Pechlátem v hlavní roli otce tří dospělých dcer.

Po první minisérií Voyo Originál Případ Roubal pod touto značkou vzniklo pět projektů, mimo jiné Iveta, která se dočká své druhé řady. Tentokrát budou tvůrci vyprávět příběh zpěvačky Bartošové v jejím "zlatém období" v devadesátých letech. V hlavní roli se opět objeví Anna Fialová.

"Větší množství dostupných materiálů s sebou často nese existenci více verzí jedné události, obvykle založených na jednom dominantním svědectví. V takovém případě z oné verze uděláme perspektivu konkrétní postavy. Je to případ i hojně medializované kauzy takzvaného únosu v roce 1994," podotkl kreativní producent Matěj Podzimek.

Jako kreativní producentka Klára Follová pro Novu vyvíjí seriál s pracovním názvem Obchodní dům. Děj seriálu začíná v době, kdy německá vojska v roce 1939 překračují československé státní hranice. "Jde o dobový seriál, tudíž v něm i historické okolnosti hrají podstatnou roli. Nicméně netvoříme válečné drama. Pro nás jsou dobové události spíše katalyzátorem osudů našich postav," sdělila Follová.

Skupina TV Nova má volně šířené stanice Nova, Nova Fun, Nova Cinema, Nova Action a Nova Gold, prémiové stanice Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International a stanici Nova +1, která nabízí program kanálu TV Nova s posunem jedné hodiny. Vedle toho provozuje portály Nova Plus a Voyo. Loni v říjnu spustila tematickou stanici pro ženy Nova Lady.

Nejsledovanější televizní skupinou byla loni Česká televize. Mezi diváky staršími 15 let získala podíl přes 32 procent. Konkurenční Nova ovládla mladší diváckou skupinu mezi 15 a 54 lety s podílem 33 procent. Prima byla v obou diváckých skupinách třetí s podílem 25, respektive 23 procent.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 7. února 2023

Očekáváme v 9:00 -4°C

Celá předpověď