Norský lyžař Kilde vyhrál úvodní sjezd sezony SP v Lake Louise

foto Norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde vykročil ve Světovém poháru za obhajobou malého křišťálového glóbu za sjezd vítězstvím v úvodním závodu sezony v kanadském Lake Louise 26. listopadu.

Lake Louise (Kanada) - Aleksander Aamodt Kilde vykročil ve Světovém poháru za obhajobou malého křišťálového glóbu za sjezd vítězstvím v úvodním závodu sezony v Lake Louise. Norský lyžař vyhrál z pátku přeložený sjezd s náskokem šesti setin sekundy před Danielem Hemetsbergerem z Rakouska.

Třetí skončil na olympijské sjezdovce s odstupem dalších čtyř setin úřadující vítěz SP Marco Odermatt. Švýcarský šampion, jenž ovládl dosud jediný závod sezony - úvodní obří slalom v Söldenu, si upevnil vedení v průběžném pořadí seriálu.

"Dneska jsem hodně riskoval a vyšlo to dobře. Byl to hodně těsný závod. V Lake Louise jsem ještě nikdy tak rychlý nebyl. Ale měl jsem z toho dobrý pocit," řekl Kilde. "Před Lake Louise vždycky panuje trochu nejistota, jak na tom člověk bude. A když se vyhraje, je to skvělý pocit," dodal po vydařeném zahájení sezony rychlostních disciplín.

V neděli je v Lake Louise na programu superobří slalom. I v této disciplíně vloni v celkovém hodnocení triumfoval Kilde.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Muži - sjezd: 1. Kilde (Nor.) 1:47,98, 2. Hemetsberger (Rak.) -0,06, 3. Odermatt (Švýc.) -0,10, 4. Mayer (Rak.) -0,37, 5. Feuz (Švýc.) -0,63, 6. Clarey (Fr.) -0,88.

Průběžné pořadí SP: 1. Odermatt 160, 2. Kilde 100, 3. Hemetsberger a Kranjec (Slovin.) oba 80, 5. Kristoffersen 60, 6. Braathen (oba Nor.) a Mayer oba 50.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 30. ledna 2023

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď