Nominacím hudebních cen Žebřík vévodí zpěvačka Anna K.

foto Ilustrační foto - Zpěvačka Anna K., která 13. února 2018 poskytla v Ostravě rozhovor České tiskové kanceláři, se po vynucené zdravotní přestávce vrací na pódia. Speciální turné tří koncertů nazvané Moje světlo zahájí 7. dubna v ostravském multifunkčním centru Gong. O tři dny později se představí v brněnském Sono Centru, 12. dubna zazpívá v pražském Fóru Karlín. Název turné souvisí s bojem zpěvačky s rakovinou.

Praha - Nominacím hudebních cen Žebřík vévodí zpěvačka Anna K., kterou v lednovém hlasování v anketě fanoušci nominovali celkem ve třech kategoriích. Jejímu úspěchu napomohl singl Na malou chvíli a jeho videoklipové ztvárnění. Dvě šance na konečný úspěch má zpěvačka Lenny, David Koller, Marek Ztracený, Miro Žbirka a kapely Monkey Business a Tata Bojs, které figurují i v kategorii Album roku. O definitivních výsledcích se bude rozhodovat do 28. února 2021 na stránkách www.anketazebrik.cz. ČTK o tom dnes informoval ředitel cen Žebřík Jarda Hudec.

Do nominací se probojovali také Mňága a Žďorp, Poetika, Skyline, Michal Hrůza, Fast Food Orchestra, Klára Vytisková spolu s Lake Malawi, Škwor, Mandrage, Like-it, Kateřina Marie Tichá, Dan Bárta, Tomáš Klus, Aneta Langerová, Barbora Poláková a Ewa Farna. Mezi kandidáty na objev roku 2020 figurují 7krát3, Adolfeen, Deaf Heart, Karin Ann a Nelly. Akcí se v loňském roce odehrálo podstatně méně než v předchozích letech, přesto má tato kategorie zastoupení díky událostem Letokruh, Marek Ztracený v O2 Aréně, Monster Meeting, Praha Září a Rock for People.

"Živá kultura trpí a skomírá, ale nahrávek, videoklipů nebo streamovaných koncertů přinesl loňský rok celkem dost, takže fanoušci mají v nominacích z čeho vybírat. Zrušit jsme se rozhodli jen donedávna oblíbenou recesi pod názvem Průser roku, která podle nás v těchto dobách postrádá smysl, a raději dáme o to větší prostor pozitivním událostem, povedeným počinům a jejich tvůrcům," konstatoval ředitel cen Žebřík Hudec.

Slavnostní vyhlášení je naplánováno na 21. května do areálu DEPO2015 v Plzni. Opatření proti šíření koronaviru znemožnila konání loňského 28. ročníku udělování hudebních cen Žebřík v Plzni. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Na slavnostním vyhlášení 21. května by měli být představeni vítězové dvou ročníků.

Koncertně by se na vyhlášení výsledků měli představit Miro Žbirka s kapelou, Mňága a Žďorp, Marpo & TroubleGang, Michal Prokop s Framus Five či John Wolfhooker. Moderátoři akce Marek Taclík a Barbora Poláková pozvou na pódium nejen vítěze dvou ročníků ankety podle hlasování fanoušků, ale i držitele speciálního ocenění pro Osobnost Žebříku, které vybírá a uděluje pořádající magazín iReport.

Na vyhlášení chodí každoročně přes tisíc platících diváků a další hosté. V posledních dvou ročnících pokaždé hlasovalo přes 10.000 fanoušků.

V předloňské anketě Žebřík si nejvíce cen odnesli Tomáš Klus, Marpo a skupiny Lucie a Monkey Business. Zpěvákem roku se stal Marek Ztracený, zpěvačkou roku se v hlasování veřejnosti stala Barbora Poláková. Kapelou roku byli zvoleni Monkey Business. Nejlepší videoklip Zlatíčka podle hlasujících natočil Kapitán Demo. Speciální cenu pořádajícího magazínu iReport převzal Vladimír Mišík.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 27. července 2021

Očekáváme v 1:00 20°C

Celá předpověď