Nizozemec si šel zaběhat a v polích našel lvíče v kleci

foto Lvíče v kleci nalezené v polích severně od nizozemského Utrechtu.

Amsterodam - Řadě lidí se už stalo, že při procházce v přírodě našli krabici se štěňaty či koťaty, která někdo odložil. Nizozemec, který si šel v neděli zaběhat do polí za obcí Tienhoven severně od Utrechtu, ale učinil objev daleko neobvyklejší: našel klec se lvem. Majitele zhruba čtyřměsíčního mláděte se policii zatím najít nepodařilo, informovala nizozemská média.

"Dnes ráno kolegové v Tienhovenu dostali velmi zvláštní hlášení," napsali v neděli na twitteru policisté a připojili fotografii lvíčete v kleci. "Viděli nebo slyšeli jste něco? Dejte nám to vědět," dodali.

"Procestoval jsem celý svět, abych uspával zvířata včetně lvů a tygrů, ale nikdy jsem nezažil nic podobného," řekl listu Algemeen Dagblad veterinář Peter Klaver, kterého policisté k malé šelmě přivolali. Klec, ve které se lvíče našlo, nebyla totiž příliš bytelná a zvíře z ní klidně mohlo každou chvíli uniknout.

Nakonec ale podle Klavera nebylo nutné lvíče uspávat a i s klecí bylo naloženo do auta a převezeno do města Anna Paulowna na severu Nizozemska. Místní nadace Stichting Leeuw, která se specializuje na péči o kočkovité šelmy, v neděli na facebooku uvedla, že mládě je v karanténě a z "hektických událostí" je velmi unavené. Dnes dodala, že lvíče "se výborně vyspalo a snědlo i první svačinu". "Také první hračky přijalo s povděkem," uvedla nadace a připojila video.

"Pokud víte o někom, kdo si nedávno koupil lvíče, nebo víte-li něco o tomto konkrétním lvíčeti, prosím okamžitě nás kontaktujte, vyzvala dnes znovu nizozemská policie veřejnost.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 24°C

Celá předpověď