Nissan představil nový elektromobil, má mu pomoci ze ztráty

foto Automobilka Nissan Motor dnes představila nový elektromobil, sportovně-užitkový vůz (SUV) Ariya.

Jokohama (Japonsko) - Automobilka Nissan Motor dnes na internetu představila nový elektromobil, který jí má pomoci vymanit se ze ztráty. Japonská firma doufá, že sportovně-užitkový vůz (SUV) Ariya se bude dobře prodávat v Číně. Podle zdrojů agentury Reuters ale firma, která stále pociťuje dopady skandálu ve svém vedení, zpočátku počítá se slabším odbytem.

Fotogalerie

Na čínském trhu, který je největším odbytištěm automobilů na světě, ale bude Nissan čelit silné přítomnosti amerického výrobce elektromobilů Tesla. Elektrické automobily tvoří jádro čtyřletého plánu firmy pro návrat k zisku. Dnes představený vůz Ariya označil šéf automobilky Makoto Učida za "vlajkovou loď nového Nissanu".

Do roku 2023 společnost plánuje uvést na trh více než osm nových elektrických modelů a největší očekávání má právě od Číny. Čínská vláda nabízí štědré pobídky pro zájemce o vozy do určité ceny. V zemi se loni prodalo více než 20 milionů automobilů, zatímco ve Spojených státech kolem 17 milionů.

Nissan Motor se v uplynulém finančním roce kvůli nižšímu prodeji poprvé po 11 letech propadl do ztráty. Čistá ztráta za rok do konce letošního března činila 671,22 miliardy jenů (zhruba 146 miliard Kč) ve srovnání se ziskem 319,14 miliardy jenů o rok dříve.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pátek 22. ledna 2021

Očekáváme v 17:00 7°C

Celá předpověď