Nissan přerušil v Japonsku prodej, svolá 1,2 milionu aut

foto Ilustrační foto - Logo japonské automobilky Nissan Motor Company.

Tokio - Japonská automobilka Nissan Motor dočasně přerušila registraci zhruba 60.000 nových vozů, dalších 1,2 milionu aut v Japonsku svolá ke kontrole. Státní inspekce totiž zjistila, že závěrečnou kontrolu bezpečnosti v šesti závodech automobilky prováděli nekvalifikovaní pracovníci. Informovala o tom agentury Reuters.

Akcie firmy v reakci na zprávu o přerušení registrace vozů klesly během obchodování na burze v Tokiu o více než pět procent na nejnižší hodnotu od dubna. Nakonec uzavřely se ztrátou 2,7 procenta.

Nissan uvedl, že u svolaných vozů bude muset opět provést závěrečnou kontrolu. Kontrola se týká vozů vyrobených v Japonsku v období od října 2014 do září 2017, včetně nejprodávanějších modelů, kterými jsou minidodávka Serena a kompaktní hatchback Note. Náklady na kontrolu firma odhadla na 25 miliard jenů (4,9 miliardy Kč).

Generální ředitel Hiroti Saikawa se omluvil zákazníkům za způsobené nepříjemnosti. Dodal, že automobilka zahájí vnitřní vyšetřování, kterým bude pověřena třetí strana.

Ministerstvo pozemků, infrastruktury a dopravy, které provádí kontroly, požádalo Nissan, aby mu do konce října předložil návrh opatření, kterými chce zabránit opakování incidentu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 24. září 2018

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď