Nissan konečně pokořil hranici milionu elektromobilů

foto Nissan LEAF.

Až po více než dvanácti letech se japonské značce Nissan podařilo prodat milióntý exemplář elektromobilu s jejím logem. Přitom první generace elektrického hatchbacku Leaf byla uvedena na trh již v prosinci roku 2010.

V následujících letech sice tento vůz svými prodejními výsledky zaostával za mnohými spalovacími modely Nissanu, ale stále se mohl těšit z titulu nejprodávanějšího elektroauta světa. To se ale změnilo v roce 2018, kdy plně naběhla produkce Tesly Model 3. Už v roce 2020 pak tento americký vůz překonal dosavadní historické prodeje Leafu.

Leaf se sice stále prodává ve své druhé generaci, ale zájem o něj je poměrně malý. Nyní se značka snaží podpořit prodeje na americkém trhu tím, že zastaralý (a jinými značkami již dávno opuštěný) nabíjecí konektor CHAdeMO nahradí od příštího roku standardem používaným Teslou.

Úspěšnějším elektrickým autem Nissanu než Leaf je už v současnosti SUV Ariya, které sice mělo vstoupit do prodeje už v roce 2021, ale nakonec se tak stalo až koncem loňského roku.

Za dva roky pak má začít v Číně vyrábět další elektromobily. Do roku 2030 má mít Nissan v nabídce celkem 19 typů elektrických vozidel.

Již v roce 2028 se má do jejich útrob začít montovat nový typ polovodičové baterie. Má mít mít dvojnásobnou energetickou hustotu v porovnání se současnými verzemi akumulátorů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď