Nissan Ariya bude k mání ve čtyřech verzích

foto Nissan Ariya

Crossover Ariya, což je druhý plně elektrický model japonské značky Nissan, vstoupí v Evropě na trh nejdříve v Norsku. V této zemi bude zahájen předprodej 9. září, další země mají následovat později.

V souvislosti s tímto oznámením Nissan odtajnil také evropské specifikace tohoto vozu. K mání bude v celkem čtyřech verzích, přičemž ceny jsou zatím udržovány v tajnosti.

Nejlevnější verze bude poháněna jedním elektromotorem s výkonem 160 kW, který roztáčí přední kola. V útrobách je zabudována kapalinou chlazená baterie s využitelnou kapacitou 63 kWh. Energie v nich obsažená má vystačit na ujetí cca 360 kilometrů (hodnoty dojezdu všech verzí ještě budou upřesněny). Auto pojede maximální rychlostí 160 kilometrů v hodině a z nuly na stovku zrychlí za 7,5 sekundy

Zbývající tři verze již dostanou větší baterii s využtelnou kapacitou 87 kWh a dojezdem v rozmezí 400 – 500 kilometrů.

Ten nejdelší se logicky vztahuje na variantu opět s pohonem pouze předních kol. Další dvě (AWD a AWD Performance) totiž získají také elektromotory pro zadní nápravu a výkon buď 225 nebo dokonce 290 kW.

Díky tomu se zvýší maximální rychlost na rovných 200 kilometrů v hodině a doba potřebná pro zrychlení se zkrátí pro nejsilnější variantu na pouhých 5,1 sekundy.

Nissan Ariya je zamýšlený pro rodinné využití. Na délku měří 4595 milimetrů a vysoký je 1660 milimetrů. “Jednomotorové” verze budou moci táhnout přívěs s hmotností 750 kilogramů, “čtyřkolky” dvakrát tak těžký.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď