Niedermayer zvolen prvním místopředsedou hospodářského výboru EP

foto Europoslanec Luděk Niedermayer.

Brusel - Český europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) byl dnes zvolen prvním místopředsedou hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu. Informovala o tom v prohlášení Evropská lidová strana (EPP). Niedermayer uvedl, že jeho cílem bude především pokračovat v rozdělané práci, které se ve vedení výboru věnoval už v minulém volebním období.

"Především oblast férového zdanění, prevence praní špinavých peněz, dokončení bankovní unie, ale i budoucí ekonomické vztahy se Spojeným královstvím jsou témata, která vyžadují velký kus práce na hledání kompromisního a zároveň funkčního řešení," uvedl europoslanec.

Zásadní je podle něj rovněž udržení fiskálních pravidel, která by měla pomoci zabránit tomu, aby státy prováděly neudržitelnou a nezodpovědnou rozpočtovou politiku.

Třiapadesátiletý Niedermayer byl od února 1996 členem bankovní rady ČNB a od prosince 2000 viceguvernérem ČNB. Bankovní radu opustil v únoru 2008. Poté pracoval jako ředitel oddělení Consulting společnosti Deloitte. Poslancem EP je od roku 2014, byl členem hospodářského měnového výboru i zvláštního výboru pro daňová rozhodnutí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pondělí 21. října 2019

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď