Newyorský koncert na oslavu návratu hromadných akcí předčasně ukončila bouře

foto Koncert, festival, lidé v respirátorech - ilustrační foto.

New York - Koncert v newyorském Central Parku, který měl být oslavou návratu hromadných akcí po pandemických restrikcích, byl kvůli bouři předčasně ukončen. Původně měl koncert určený pro desítky tisíc návštěvníků trvat pět hodin, nakonec byl zhruba v polovině zrušen, uvedla agentura DPA. Akcí chtělo město oslavit znovuzrození New Yorku po roce pandemických omezení.

Do zrušení koncertu stihli své vystoupení například Carlos Santana, Andrea Bocelli a LL Cool J. Návštěvníci se ale nedočkali Patti Smithové či Bruce Springsteena.

Starosta Bill de Blasio původně požádal přítomné, aby se kvůli bleskům na krátkou dobu přesunuli na nějaké bezpečné místo, a slíbil obnovení koncertu. O několik minut později však bylo ohlášeno, že koncert je zrušen a diváci mají odejít domů nebo si najít útočiště před bouří.

Když byl koncert v červnu ohlášen, počet nově nakažených klesal. Město v té době mělo v průměru 242 případů denně. Za poslední dva měsíce se situace změnila, nyní průměrný denní počet nově nakažených přesahuje 2000 a šíření nakažlivé mutace delta přimělo některé firmy odložit návrat do kanceláří a město zavedlo povinnost očkování pro stravování ve vnitřních prostorách a zábavní akce. Některé hromadné akce také byly zrušeny.

Podmínkou pro účast na koncertu bylo očkování. Každý účastník starší 12 let se musel prokázat dokladem, že byl očkován alespoň jednou dávkou. Mladší děti, které nemají nárok na očkování, musely mít roušku.

Před vstupem na akci v Central Parku se také shromáždili protestující proti očkování se žlutou hvězdou na oblečení. Symbol, který používala nacistická německá vláda k identifikaci Židů v době holokaustu, začalo používat hnutí proti očkování, které tak přirovnává povinnost očkování k pronásledování Židů za druhé světové války.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď