Neuville zvýšil v Katalánské rallye vedení, Ogier bojuje o třetí místo

foto Ilustrační foto - Belgická posádka Thierry Neuville, Martijn Wydaeghe s vozem Hyundai i20 Coupe WRC.

Salou (Španělsko) - Obhájce předloňského prvenství Thierry Neuville z Belgie si po druhé etapě upevnil vedení v Katalánské rallye. Po třinácti rychlostních zkouškách vede pilot týmu Hyundai před Britem Elfynem Evansem o 16,4 sekundy, třetí je lídr mistrovství světa a další jezdec Toyoty Sébastien Ogier.

Sedminásobný šampion Ogier se může ve Španělsku stát poosmé mistrem světa, musel by ale získat o šest bodů víc než jeho rival Evans. Zatím však bojuje o třetí místo, protože na něj s odstupem 1,2 sekundy dotírá Neuvilleův týmový kolega Dani Sordo ze Španělska. Ogier si nicméně v druhém dnu připsal dva dílčí triumfy v testech, ostatních pět se stalo Neuvilleovou kořistí.

Český jezdec Erik Cais se při premiéře v mistrovství světa stále drží na 15. místě, přičemž v poslední zkoušce dne dvě pozice ve vyrovnané výsledkové listině ztratil. Další debutant Dominik Stříteský, který startuje s podporou továrního týmu Škoda Motorsport, vyrazil do druhého dne z dvacáté pozice, ale hned v úvodním testu po havárii odstoupil.

V neděli se pojedou zbývající čtyři rychlostní zkoušky.

Výsledky Katalánské rallye - po 2. etapě:

1. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) 2:03:45,7, 2. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -16,4, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -38,7, 4. Sordo, Carrera (Šp./Hyundai i20) -39,9, 5. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -1:12,3, 6. Greensmith, Patterson (Brit./Ford Fiesta) -3:45,9, ...15. Cais, Žáková (ČR/Ford Fiesta) -8:45,2, Stříteský, Hovorka (ČR/Škoda Fabia) nedokončili.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pondělí 29. listopadu 2021

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď