Netflix očekává prudké zpomalení růstu počtu předplatitelů

foto Logo internetové televize Netflix - ilustrační foto.

New York - Americký provozovatel placené internetové televize Netflix ve druhém čtvrtletí získal po celém světě 10,1 milionu nových předplatitelů. Firma těžila z opatření proti šíření koronaviru, kvůli kterým lidé trávili více času doma. Ve třetím čtvrtletí však Netflix počítá s prudkým zpomalením růstu, což vedlo k výraznému propadu ceny jeho akcií.

Za první pololetí se počet předplatitelů zvýšil téměř o 26 milionů zhruba na 193 milionů. Růst ve druhém čtvrtletí překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali asi na 8,1 milionu. Ve třetím čtvrtletí ale firma očekává jen 2,5 milionu nových předplatitelů, zatímco analytici předpovídali nárůst o 5,1 milionu, poznamenala agentura Reuters.

Netflix rovněž oznámil, že povýšil svého manažera Teda Sarandose, zodpovědného za obsah vysílání, do funkce spoluředitele. Sarandos tak bude stát v čele podniku po boku spoluzakladatele Reeda Hastingse.

"Ted je už po desetiletí mým partnerem. Tato změna činí oficiálním to, co už neformálně fungovalo - že Ted a já řídíme Netflix společně," uvedl Hastings. Upozornil také, že v dohledné době nemá v úmyslu z firmy odejít.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 19. ledna 2021

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď