Neprůjezdné Česko: Jak jsme byli úspěšní v přípravě staveb za posledních 10 let?

foto Ilustrační foto - Stavbaři příští týden začnou nasouvat druhou polovinu nového mostu (na snímku z 29. září 2021) přes řeku Moravu na rušné Masarykově třídě v Olomouci, operace by měla zabrat zhruba sedm dní.

8 politických stran, 8 dopravních expertů a 8 rozhovorů o palčivých problémech českých silnic a železnic a budoucích vizích. Jak jsme byli úspěšní v přípravě staveb za posledních 10 let? Kolik bylo proinvestováno a jaká výše investic je ve skutečnosti potřeba? Jaké změny, kromě legislativních, budou ještě potřeba? Sérii debat CNN Prima News najdete na webu Asociace pro rozvoj infrastruktury (ARI), která akci odborně zajišťuje.

ARI zanalyzovala vývoj posledních deseti let a své závěry vydala v dokumentu Stav dopravní infrastruktury v ČR, který naleznete zde.  

Zároveň navrhla 14 klíčových doporučení, jak přistoupit k zásadnímu zlepšení a urychlení přípravy a výstavby dopravní infrastruktury u nás. ARI v dokumentu popisuje nejen současnou situaci v silniční a železniční infrastruktuře, založenou na faktech a příkladech z okolních zemí, ale také poukazuje na budoucí výzvy a příležitosti. 

Tento dokument sloužil jako podklad pro diskuze o dopravní infrastruktuře
s hlavními politickými stranami, které jsou součástí předvolebních debat pod názvem Neprůjezdné Česko.  Debaty s 8 dopravními experty, kteří byli s tímto dokumentem konfrontováni, začíná CNN Prima News vysílat již tento týden na svém webu.

ARI se stala odborným garantem této série, která bude letos probíhat na stránce Neprůjezdné Česko na zpravodajském webu CNN Prima News, kde postupně naleznete další rozhovory a články.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. dubna 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď