Neomezená mobilní data si pořizuje až polovina nových zákazníků

foto Mobilní telefon, smartphone - ilustrační foto.

Praha - Neomezené mobilní datové tarify si pořizuje čtvrtina až polovina nových zákazníků tuzemských operátorů. Neomezená data postupně od léta zavedly všechny tři firmy. Vyplývá to z jejich aktuálních sdělení pro ČTK.

U T-Mobilu si neomezené tarify v září pořídilo 27 procent zákazníků ze 175.000 lidí, kteří si aktivovali nové tarify. Nejčastěji, a to ve 43 procentech případů, sáhli po nejlevnější neomezené nabídce SD, která je za 675 Kč a obsahuje stahování 20 GB plnou rychlostí, a ve 41 procentech po nabídce HD s 50 GB plnou rychlostí za 1175 Kč. Kolem 16 procent volilo nejvyšší tarif Max za 1575 Kč.

O2 u své nové nabídky hlásí řádově tisíce zákazníků, a to jak nových, tak těch, kteří na novou nabídku přešli z té původní. "Více než polovina zákazníků si pořizuje nový mobilní tarif v balíčcích O2 Spolu, které v kombinaci s internetem na doma a O2 TV nabízí úsporu na měsíčním paušálu až 35 procent proti samostatně pořízeným službám. Lidé si vybírají jak tarify s navýšeným objemem dat, tak neomezená data v tarifech Neo," uvedla mluvčí O2 Lucie Jungmannová.

U Vodafonu zhruba polovina zákazníků volí při aktivaci nového tarifu některou z variant Vodafone Neomezený. Týká se to nových i stávajících zákazníků. "Mohu říci, že zájem o tarif Neomezený předčil více než trojnásobně naše očekávání, což naznačovala i o pětinu větší návštěvnost našich prodejen v letních měsících. V rámci naší multisim nabídky je pak nejpopulárnější varianta se čtyřmi SIM kartami," podotkl mluvčí Vodafonu Marek Steiger.

Mobilní operátoři postupně během léta přišli s novými tarify nabízejícími stahování neomezeného objemu dat. T-Mobile nabízí neomezený datový tarif HD za 1175 korun měsíčně, tarif Max včetně neomezeného volání vyjde na 1575 Kč. Vodafone nabízí tarify s nabídkou neomezených mobilních dat s podmínkou objednání pevného připojení a pořízení služby nejméně pro dvě telefonní čísla. Rychlost mobilního připojení je omezená na deset Mbit/s. Základní cena za jednu SIM kartu začíná na 599 Kč měsíčně, k tomu je ale nutné připočítat platbu za pevné připojení. O2 pak začíná na 1099 Kč měsíčně za neomezené volání, SMS a stahování dat s rychlostí pět Mbit/s. Tarif s rychlostí do 20 Mbit/s stojí 1299 Kč a neomezené stahování o rychlosti až 300 Mbit/s vyjde na 1599 Kč měsíčně.

Mobilní operátoři v Česku čelili dlouhodobé kritice za vysoké ceny mobilních dat. V minulosti na tento problém upozorňovali vládní i opoziční politici.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pondělí 3. srpna 2020

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď