Německý soud zprostil viny českého řidiče kamionu

foto Havarovaný kamion, nehoda - ilustrační foto

Kassel (Německo) - Soud ve středoněmeckém Kasselu dnes zprostil viny českého řidiče kamionu, který loni v červenci narazil do karavanu stojícího kvůli dopravní zácpě. V obytném voze tehdy na dálnici A7 ve spolkové zemi Hesensko zahynuli tři lidé. Soudkyně podle agentury DPA nevyloučila, že příčinou nehody byla srdeční arytmie, kterou 51letý Čech trpěl. Obžaloba se může proti verdiktu odvolat.

Kamion narazil do karavanu v plné rychlosti. Při nehodě zahynuli otec, matka a jejich 11letá dcera z Dolního Saska.

Během projednávání případu u soudu nakonec zbyly jen dvě možné příčiny nehody: selhání řidiče, nebo zdravotní indispozice. Zpětně sice nebylo možné zjistit, zda muž v době nehody trpěl srdeční arytmií, ale pět měsíců předtím utrpěl srdeční infarkt.

Podle soudu se prokázalo, že řidič dodržel všechny předpisy týkající se například povinných přestávek v řízení. Navíc prý jde o zkušeného šoféra.

Příslušné státní zastupitelství se domnívalo, že příčinou nehody byla lidská chyba a pro muže navrhovala podmíněný trest v délce 1,5 roku.

Muž obžalovaný ze zabití z nedbalosti si na nehodu nepamatoval. Sám byl vážně zraněn a několik týdnů ležel v nemocnici. Zároveň u soudu vyjádřil obrovskou lítost a uvedl, že jde o věc, která ho velmi trápí.

V místě nehody se loni v létě kvůli stavebním pracím tvořily kolony. Na konci jedné z nich byl karavan, do kterého narazil kamion s českým řidičem.

Náraz byl tak silný, že vedl ke srážce tří nákladních aut, která stála před karavanem, a k poškození osobního auta, které jelo kolem. Nehoda si vyžádala kromě tří mrtvých také několik zraněných. Hmotné škody byly vyčísleny na 300.000 eur (7,7 milionu Kč).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 16. října 2018

Očekáváme v 17:00 21°C

Celá předpověď