Německo upozorňuje na zákaz turistických cest do Česka

foto Ilustrační foto - Automobily přejíždí přes německo-český hraniční přechod Furth im Wald, 5. června 2020.

Berlín - Česká republika omezením volného pohybu kvůli pandemii nemoci covid-19 zakázala turistické cesty ze zahraničí. Německé ministerstvo zahraničí proto varuje, že cesty z Německa a dalších států Evropské unie do Česka nejsou bez zdůvodnění prozatím možné.

Česko počínaje 22. říjnem upravilo podmínky vstupu ze zahraničí. Nejméně do 3. listopadu tak není možné do Česka cestovat z turistických důvodů nebo kvůli návštěvám přátel, naopak kvůli práci, zdravotnímu vyšetření či návštěvě rodiny platí výjimky, uvádí německé ministerstvo zahraničí. Výjimka se vztahuje i na návštěvu hřbitovů či jednání s úřady, možný je i tranzit přes české území.

Německý Institut Roberta Kocha (RKI) zařadil Česko na seznam rizikových oblastí 25. září, což pro cesty z Česka do Německa znamená karanténu, kterou může po pěti dnech ukončit negativní koronavirový test. Pro lidi, kteří do Německa dojíždějí za prací či za studiem z rizikových oblastí, tedy i z České republiky, ale platí výjimka.

Vlastní cestu zvolilo Bavorsko, které počínaje dneškem požaduje od pendlerů předložení negativního testu. Na pořízení rozboru mají lidé sedm dní, poté testy musí opakovat v týdenním intervalu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je středa 25. listopadu 2020

Očekáváme v 7:00 0°C

Celá předpověď