Německo prohledalo Continental v souvislosti se skandálem VW

foto Logo automobilky Volkswagen. Ilustrační foto.

Berlín - Němečtí prokurátoři rozšířili vyšetřování emisního skandálu Volkswagenu a nyní zkoumají, jakou úlohu měla v případě společnost Continental, která dodává Volkswagenu komponenty do motorů. V této souvislosti podezírá z napomáhání k podvodu devět zaměstnanců Continentalu. Dnes proto úřady prohledaly kanceláře Continentalu i Volkswagenu, uvedla agentura Reuters.

Mluvčí státního zastupitelství v Hannoveru uvedl, že 76 policistů a čtyři státní zástupci prohledali kanceláře v Hannoveru, Řezně, Wolfsburgu, Gifhornu, Berlíně, Frankfurtu a Norimberku.

"Vyšetřujeme zaměstnance Continentalu kvůli navádění k podvodu a poskytnutí falešné dokumentace," řekl agentuře Reuters státní zástupce Oliver Eisenhauer. Dodal, že mezi obviněnými je sedm inženýrů a dva vedoucí projektů.

Continental v prohlášení uvedl, že několik jeho kanceláří bylo prohledáno a s úřady spolupracuje. Odmítl však komentovat vyšetřování.

Mluvčí Volkswagenu řekl, že automobilka spolupracuje při vyšetřování v roli svědka, protože se již dohodla na urovnání s prokurátory v Braunschweigu.

Koncern Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů aut s naftovým motorem po celém světě nainstaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Auta tak při jízdě vypouštěla výrazně více škodlivých emisí než při kontrolních testech. Aféra se dotkla také více než milionu vozů Škoda Auto.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

-3°C

Dnes je neděle 17. ledna 2021

Očekáváme v 13:00 -3°C

Celá předpověď