Německo převezme část dětí a nezletilých z řeckých táborů

foto Ilustrační foto - Děti migrantů jedí chleba v řecké vesnici Skala Sikaminias nna ostrově Lesbos.

Berlín - Německo převezme 1000 až 1500 dětí a nezletilých z přeplněných uprchlických táborů v Řecku. Podle agentury DPA se na tom dnes usnesla německá vláda. Opustit řecká migrační centra tak patrně bude moci část dětí, které jsou těžce nemocné nebo bez doprovodu a je jim méně než 14 let.

Na evropské úrovni se nyní jedná o vytvoření koalice zemí, které budou ochotny děti z přeplněných táborů v Řecku převzít. "V tomto rámci je Německo připraveno přiměřenou část přijmout," uvedla vládní koalice CDU/CSU a SPD po mnohahodinovém krizovém zasedání, které skončilo až dnes po půlnoci.

Řecko již loni v září vyzvalo členské země Evropské unie, aby převzaly děti bez doprovodu, které žijí v nevyhovujících podmínkách v kapacitně nedostačujících uprchlických táborech.

Německá vláda se zabývala i situací v syrské provincii Idlib, kde boje vojsk režimu prezidenta Bašára Asada proti Tureckem podporovaným rebelům způsobují humanitární krizi. Na naléhavě potřebnou humanitární pomoc Berlín vyčlenil 125 milionů eur (3,19 miliardy korun).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 7. června 2020

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď