Německá fotbalová reprezentace na cestě na mistrovství světa

foto

Německá fotbalová reprezentace je na cestě na mistrovství světa, které začíná příští neděli v Kataru. První etapa cesty vedla speciálním letadlem do Ománu.

Frankfurt nad Mohanem, 14.11.22: V pondělí vyrazila na mistrovství světa výprava DFB kolem reprezentačního trenéra Hansiho Flicka a kapitána Manuela Neuera. Pravidelný let společnosti Lufthansa z Frankfurtu je nejprve dopraví do Muscatu v Ománu.

Letadlo "Fanhansa" bylo ozdobeno sloganem "Diverzita vítězí", což je společensko-politické prohlášení, které zvolily DFB a jeho partner Lufthansa. DFB zdůraznil, že to bude "vzkaz světu". Pořadatel mistrovství světa ve fotbale Katar se stal terčem masivní kritiky mimo jiné kvůli porušování lidských práv.

Tým DFB, oblečený do elegantních černých obleků, zapózoval na rozlučkové fotografii na lávce předtím, než Airbus s mírným zpožděním odstartoval z ranveje.

Ve středu sehraje německý tým v hlavním městě Ománu testovací zápas proti místnímu národnímu týmu. Ve čtvrtek je čeká cesta do Kataru a čtvrtfinále mistrovství světa na severu země.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď