Některé pražské scény přivítají diváky ještě v této sezoně

foto Pražské Divadlo Na zábradlí na snímku z 27. října 2017.

Praha - Před podzimními premiérami se některé scény chystají v této sezoně ještě uvést několik mimořádných programů pro omezený počet diváků nebo předpremiéry chystaných inscenací. Novou sezonu V Divadle Na zábradlí 3. září zahájí premiéra inscenace Zlatá pláž. První společný počin scenáristy Jaroslava Žváčka a režiséra Jana Prušinovského ale bude v předpremiéře uveden ještě před divadelními prázdninami 9., 10. a 11. června, sdělila ČTK za divadlo Simona Andělová.

Tvůrčí dvojici Žváček & Prušinovský pojí spolupráce ve filmu, v televizi i v divadle. Na Zábradlí se představí poprvé a to s původním textem na téma, zda může ošklivý člověk beze škol dosáhnout životního štěstí. Hra vypráví příběh mladého kluka, kterému se podle jeho vzhledu přezdívá Zombík. Dostane šanci, leč promění se v monstrum, které nejenže pokouše ruku, která ho krmí, ale ještě tou utrženou rukou všem nafackuje, uvádějí tvůrci hry. Příběh člověka s handicapem, který se stává pro své okolí postrachem, zpracovává Jan Prušinovský stylem crazy komedie.

V inscenaci Zlatá pláž bude vystupovat Jana Plodková jako neurotická matka, Jiří Vyorálek jako dobrácký kamioňák, Petr Čtvrtníček jako plastický chirurg i rumunský policista nebo Jiří Černý jako tváře zbavená lidská kreatura.

Velká divadla většinou z ekonomických důvodů do konce současné sezony hrát nebudou, uspořádají ale třeba mimořádní programy, které dostojí zatím stále platným omezením kvůli šíření koronaviru. Městská divadla pražská připraví v červnu jen několik speciálních večerů ve stylu stand-upu a zkouší představení na příští sezonu.

Jednou z mála scén, která se chystá ještě do konce této sezony hrát, je Švandovo divadlo. Divákům se znovu otevře od 25. května a vedle vlastního repertoáru zařadí na program i vybrané inscenace Divadla Ungelt. Předprodej vstupenek na všechna představení v červnu a v září začal 13. května, sdělila ČTK za divadlo Magdaléna Bičíková.

Hlediště Činoherního klubu se znovu otevře 4. června. V omezeném režimu budou diváci během června moci shlédnout sedm činoherních představení a být účastníky tří živých internetových vysílání natáčení seriálu Velmi křehké větve. Provoz divadla bude v souladu s hygienickými nařízeními, tedy zatím bez možnosti občerstvení v prostorách divadla a v maximálním počtu 64 diváků, uvedla mluvčí divadla Linda Skarlandtová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je úterý 2. března 2021

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď