Některá kulturní zařízení možnost otevřít 11. května nevyužijí

foto Pražské divadlo Archa (na snímku z 19. května 2014).

Praha - Některá kulturní zařízení možnost otevřít v pondělí 11. května nevyužijí. Například podle ředitele pražského Divadla Archa Ondřeje Hraba jsou podmínky, které vláda stanovila, příliš složité. Připraveni nebudou ani v žižkovském Paláci Akropolis, nic uspěchat nechce ani Centrum architektury a městského plánování (CAMP). Naopak ihned 11. května se po nucené pauze otevře putovní výstava o kosmonautice Cosmos Discovery v prostorách Křižíkových pavilonů na výstavišti v Holešovicích.

"Stroj divadla se dá přerušit ze dne na den, ale nastartovat trvá mnohem déle. Podmínky, které jsou vládou stanovené, jsou příliš složité a nevíme, zda se jimi umělci a také diváci budou vůbec moci řídit. Archa spolupracuje se zahraničními umělci, takže obnovit původní program nelze," sdělil ČTK ředitel Divadla Archa Hrab. "S otevřením jsme podle původních informací vlády počítali od 25. května. Budeme moci uvádět jen představení, která se striktním omezením budou moci přizpůsobit. Nový program připravujeme," dodal.

V pondělí 11. května neotevřou ani kulturní akce v Paláci Akropolis. "Nejbližší rezervace a prodeje máme naplánovány na začátek června. V této chvíli čekáme, jestli umělci, kteří nebudou mít roušku, budou muset podstoupit test na covid-19, jenž nebude starší čtyř dnů. Bude-li toto pravidlo platit, obávám se, že odehrajeme do konce této sezóny velmi málo představení a koncertů. Úprava hlediště vzhledem k aktuálním podmínkám bude muset být radikální. Myslíme si, že se po změnách dostaneme maximálně na 90 sedících diváků," sdělil ředitel Paláce Akropolis Petr Boháč.

Uvolnění se týká také prostor kongresového centra O2 universum, kde jsou menší a střední sály vhodné pro povolený počet 100 osob i s dodržením všech dalších mimořádných opatření, jako je vzdálenost účastníků po dvou metrech. "V úvahu tak přicházejí různé valné hromady, jednání nebo menší firemní akce. Aktuálně řešíme poptávku od prvního klienta, který by chtěl naše prostory po uvolnění od 11. května využít," uvedl Robert Schaffer, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Bestsport, která O2 universum provozuje.

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) veřejnosti až 26. května znovu otevře kavárnu, čítárnu a interaktivní mapovou výstavu Dvě Prahy. Zbytek programu proto mohou návštěvníci z bezpečnostních důvodů nadále sledovat z pohodlí svého domova. Novinkou je série filmů zaměřených na architekturu, urbanismus a život ve městě, které centrum vybírá a zpřístupňuje ve spolupráci s platformou DAFilms. Stejně jako další program, jsou online projekce zdarma.

Hned 11. května se otevře putovní výstava o kosmonautice Cosmos Discovery v prostorách Křižíkových pavilonů na výstavišti v Holešovicích. "Na návštěvníky čeká výstava v plném rozsahu tak, jak tomu bylo před nucenou přestávkou. Investovali jsme velké finanční prostředky do zajištění hygienických prostředků, které ochrání návštěvníky i náš tým," sdělila za výstavu Květa Havelková. "Díky tomu, že naše výstava má opravdu velkou plochu a velmi vysoké stropy, můžeme zajistit návštěvníkům dostatek prostoru, který budou mít okolo sebe. Zároveň budeme regulovat počet osob na výstavě tak, abychom splnili všechny hygienické a bezpečnostní požadavky," doplnila.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 1:00 -2°C

Celá předpověď