Nejvýše draftovanou Češkou v zámořské PWHL se stala obránkyně Lásková

foto Utkání Švýcarsko - ČR o 3. místo na hokejovém MS žen v Herningu, 4. září 2022. Zprava Dominika Lásková z ČR a Alessia Baechlerová ze Švýcarska.

Toronto - Dominika Lásková se stala nejvýše draftovanou českou hokejistkou v premiérovém výběru hráček do týmů nové zámořské soutěže Professional Women's Hockey League (PWHL). Šestadvacetiletou obránkyni a členku bronzového týmu z posledních dvou mistrovství světa si vybral ve čtvrtém kole jako 19. v pořadí klub z Montrealu.

Z Evropanek přišla na řadu dříve pouze švýcarská útočnice Alina Müllerová, kterou si zvolil jako třetí v pořadí Boston. Minnesota udělala jedničku draftu z třiadvacetileté americké útočnice Taylor Heiseové, nejužitečnější hráčky loňského MS. Jako druhou si vybralo Toronto kanadskou obránkyni Jocelyne Larocqueovou. Každý ze šesti klubů si v dnešním draftu vybere 15 hráček.

PWHL začne v lednu, hrát ji budou tři týmy z USA a tři z Kanady. Americké kluby z takzvané Original Six budou mít základny v Bostonu, Minneapolis-St. Paulu a New Yorku, kanadské budou sídlit v Montrealu, Torontu a Ottawě, ve které je hlavní trenérkou šéfka lavičky české reprezentace Carla MacLeodová.

První ročník potrvá do konce května nebo začátku června, přičemž se počítá s přestávkou na dubnové mistrovství světa.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je středa 4. října 2023

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď