Nejvíce nominací v anketě Žebřík získal Klus a Mydy Rabycad

foto Ilustrační foto - Zpěvák Tomáš Klus vystoupil 8. října 2019 v Praze na tiskové konferenci k novému albu Klusymfonie a společnému turné s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Praha - Nejvíce nominací, tři, v hudební anketě Žebřík získali Tomáš Klus a skupina Mydy Rabycad včetně její zpěvačky Žofie Dařbujánové. Po dvou nominacích mají Dymytry, Mirai, Mňága a Žďorp, Monkey Business, Vojtěch Dyk a Vypsaná fixa. O definitivních výsledcích v deseti kategoriích se bude rozhodovat během února na stránkách ankety. Loni se hlasování zúčastnilo zhruba 10.000 fanoušků. Výsledky organizátoři vyhlásí 13. března v plzeňském areálu DEPO2015. ČTK o tom dnes informoval ředitel ankety Jarda Hudec.

Dále u fanoušků bodovali Prago Union, Marpo, Gaia Mesiah, Voxel, Anna Julie Slováčková, Giudi, Honza Křížek, Marek Ztracený, Vladimír Mišík, Aneta Langerová, Anna K., Barbora Poláková a Ewa Farna. Mezi kandidáty na největší objev uplynulého roku figurují Berenika Kohoutová, Michal Horák, Nelly a skupiny Jamaron a Walkmanz. Akcí roku bude Colours of Ostrava, Evolucie tour, Klusymfonie, Hrady CZ nebo Létofest.

"Jsme rádi, že se mezi očekávaná zavedená jména vklínilo i několik nových a neokoukaných interpretů a kapel. Díky téhle rozmanité sestavě bude hlasování v nominacích o to napínavější," uvedl Hudec.

Na slavnostním vyhlášení ankety Žebřík 13. března v Plzni tři nejlepší v každé kategorii obdrží originální sošky z dílny sochaře Václava Česáka. Večerem provedou Marek Taclík a Iva Pazderková. Během ceremoniálu vystoupí Monkey Business, Mňága a Žďorp, Marpo & TroubleGang, Michal Prokop s Framus Five či John Wolfhooker. Chybět nebude ani DJ stage.

V loňské anketě Žebřík si nejvíce cen odnesli Tomáš Klus, Marpo a skupiny Lucie a Monkey Business. Zpěvákem roku se stal Marek Ztracený, zpěvačkou roku se v hlasování veřejnosti stala Barbora Poláková. Kapelou roku byli zvoleni Monkey Business. Nejlepší videoklip Zlatíčka podle hlasujících natočil Kapitán Demo. Speciální cenu pořádajícího magazínu iReport převzal Vladimír Mišík.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je středa 8. července 2020

Očekáváme v 13:00 19°C

Celá předpověď